Niekoľko typov, ako si vyrobiť skvelé sušené ovocie

Máte radi zdravé a chutné desiaty? Potom určite uvítate niekoľko typov na sušenie ovocia v sušičke. Sušené ovocie sa hodí na cesty, do kabelky, na stôl pri posedení s priateľmi a skrátka kamkoľvek. Hodí sa aj ako desiata pre deti. Je zdravé, bez konzervantov, nelepí sa na prsty, nešpiní.

Sušené jahody: Jahody umyte a odstráňte stopky. Dobre sa krájajú v krájaču na vajíčka. Plátky jednoducho položte na sito.

Sušené kiwi: Umyté kivi olúpte. Nakrájajte ich nožom na tenké plátky, alebo použite krájač na ovocie a zeleninu. Plátky narovnajte na sito.

Sušené jablká: Umyte jablká a olúpte, odstráňte jadrovníky a nakrájajte na tenké plátky. Zmiešajte citrónovú šťavu s agávovým sirupom alebo medom (na 1 dcl citrónovej šťavy lyžičku sirupu alebo medu). Plátky jabĺk namáčajte do sladené šťavy a narovnajte ich na sito. Potom ich môžete ešte jemne posypať škoricou.

Sušené banány: Olúpané banány nakrájajte na hrubšie plátky (približne 18 – 20 plátkov z každého banánu). Namáčajte do sladené citrónovej šťavy rovnako ako jablká. Plátky položte na sito. Nebudú chrumkavé ako kupované sušené banány, ale budú mať ďaleko lepšiu chuť.

Sušené pomaranče: Olúpte pomaranče a nakrájajte ich pomocou krájača na ovocie alebo nožom. Plátky rozložte na sito.

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Máte radi zdravé a chutné desiaty? Potom určite uvítate niekoľko typov na sušenie ovocia v sušičke...." />