Prišli o dom a reštauráciu, ale rodinka si aj napriek tomu postavila útulný domček a žije bez dlhov

V roku 2008 počas krízy prišiel americký pár Hari a Karl Berzin o dom a reštauráciu, ktorú prevádzkovali. Ani tieto nešťastné udalosti ich však nezastavili. Poučili sa z minulosti a rozhodli sa, že sa už nikdy nezadĺžia. Postavili si svoj maličký domov

Útulný domček, záhrada a hydina

Za svoje skromné úspory si kúpili v roku 2011 malý pozemok a postavili na ňom domček, na ktorého ploche necelých šestnástich štvorcových metrov žijú s dvoma deťmi. Zdalo by sa, že vo vnútri nebude miesto, ale v skutočnosti je tam celkom útulne.V domčeku sa nachádza malá kuchynka, obývacia kút, kúpeľňa a dve spálne na poschodí. Domček si zaobstarali za 12 000 dolárov a z väčšej časti ho Karl postavil sám. Dokonca pestujú vlastné plodiny a chovajú hydinu. Našli spôsob, ako žiť jednoducho a lacno. Teraz sa snaží šetriť, aby sa už nemuseli zadlžovať a mohli si postaviť väčší dom.

Malý domček bez hypotéky – nový americký sen

Tento trend sa v Spojených štátoch poslednou dobou stáva populárnym – nezadlžiť sa, ušetriť peniaze aj priestor a stavať maličké domčeky. Táto rodina je zaujímavým príkladom takéhoto spôsobu života. Aj keď nežijú v luxuse, zdajú sa byť naozaj šťastní.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V roku 2008 počas krízy prišiel americký pár Hari a Karl Berzin o dom a reštauráciu,..." />