Urobte si doma chutný a chrumkavý škoricový veniec podobný škoricovníku len ešte lepší

Nasledujúci chutný škoricový veniec je variant tradičného estónskeho veľmi obľúbeného sviatočného pečiv zvaného Kringel.  Tento škoricový Kringel má vďaka zaujímavému postupu vytvorenia krásny  tvar a na vašom  stole môže byť skutočnou chutnou ozdobou, ale dlho vám na ňom nevydrží, pretože sa veľmi rýchlo zje.

Na cesto potrebujeme:

280 g hladkej múky
1/2 lyžičky soli
180 ml vlažného mlieka
15 g čerstvých kvasníc
30 g rozpusteného masla
1 vaječný žĺtok

Na náplň potrebujeme:

50 g zmäknutého masla
4 až 5 lyžíc cukru
3 lyžičky mletej škorice
3 lyžičky mletých mandlí

V miske premiešame spolu kvasnice s cukrom, až sa pekne roztečú. Vmiešame vlažné mlieko a pridáme žĺtok a rozpustené maslo. Ďalej si pripravíme väčšiu misu a v nej premiešame múku so soľou. Prilejeme kvasnicovú zmes a opäť premiešame a začneme miesiť cesto. Keď sa odlepí od stien misy, vymiesime z neho guľu a položíme do čistej misky a následne pokvapkáme olejom a prikryjeme. Necháme to všetko v teple kysnúť aspoň hodinu.

Medzi tým premiešame maslo s cukrom a škoricou a zmes odložíme bokom. Predhrejeme si dopredu rúru na približne 200 ° C. Plech vyložíme papierom na pečenie. Na dosku na ktorú sme dali múku rozvaľkáme cesto na obdĺžnik približne o rozmeroch formátu A3 (42 x 30 cm). Potom na cesto natrieme škoricovú zmes asi 3 cm od okraja. Časť zmesi ešte odložíme nabok. Cesto zrolujeme a ostrým nožom pozdĺžne rozrežeme. Jeden koniec necháme nedokrojený.

Ďalšie kroky už budú len jednoduché Polovice rolády zapletieme tak, aby sme mali navrchu vždy vrstvy, ktoré sa ukázali na reze. Konce spojíme a vytvoríme veniec. Veniec prenesieme na plech a navrch ešte natrieme zvyšnou škoricovou zmesou. Pečieme 20 až 25 minút, až bude mať veniec zlatisto hnedú farbu. Po desiatich až pätnástich minútach znížime teplotu na 180 ° C

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Nasledujúci chutný škoricový veniec je variant tradičného estónskeho veľmi obľúbeného sviatočného pečiv zvaného Kringel.  Tento škoricový Kringel má..." />