4 ľahké recepty na vlastnú domácu horčicu!

Horčica bola ako prípravok na dochucovanie známa už v starovekom Ríme a bola to zmes rozomletých horčičných semienok s vínnym muštom.

V dnešnej dobe si môžeme vybrať z rôznych druhov horčice podľa druhu použitých semien, podľa toho, či sú rozomleté na jemno alebo nahrubo aj podľa ďalších prísad. Pikantnosť horčica určuje jej druh (biela či žltá horčica je menej pikantná ako čierna a hnedá)  teplota vody, ktorá sa do nej pridáva (horúca voda odbúrava látky, ktoré spôsobujú pálivosť, a preto sa do pálivejšej horčice pridáva studená voda) a kyslosť octu. Zahrievaním horčice stráca silu aj neskôr, a preto keď ju používame pri pečení či varení, jej pikantnosť sa stratí.

K príprave domácej horčice budeme potrebovať horčičné semienko alebo prášok (podľa toho, či chceme horčicu hrubú alebo jemnú), ocot, cukor, soľ a ďalšie prísady a koreniny, ktoré sa líšia podľa receptu. Horčicu môžeme skladovať prikrytú v chladničke dva týždne. Rôzne druhy horčičného semienka, celé aj mleté ​​kúpime v špecializovaných obchodoch s korením.

Horčica s rozmarínom a tymiánom

Potrebujeme:

    3 lyžice žltého horčičného semienka
    1 lyžicu hnedého horčičného semienka
    3 lyžičky pomletého čerstvého tymianu
    2 lyžičky pomletého čerstvého rozmarínu
    80 ml jablčného octu
    80 ml vody
    1 lyžičku hnedého cukru
    Tri štvrtiny lyžičky soli

Horčičné semienko, 2 lyžičky tymiánu (jednu necháme na neskôr) a rozmarín namočíme do vody zmiešanej s octom a necháme ich prikryté 2 až 3 dni. Potom ju rozmixujeme v mixéri na hustú, ale stále hrubšie kašu. Nakoniec vmiešame zvyšnú lyžičku tymiánu. Hodí sa do šalátových zálievok a inde.

Horčica s koňakom

Potrebujeme:

    6 lyžíc žltého horčičného semienka
    2 lyžice hnedého horčičného semienka
    3 lyžice koňaku
    160 ml bieleho vínneho octu
    80 ml vody
    50 g hnedého cukru
    1lyžičku soli

Horčičné semienko necháme máčať vo vode zmiešanej s koňakom a octom 2 až 3 dni. Potom ich rozmixujeme spolu s cukrom a soľou na hladkú kašu. Táto horčica bude výborná k pečenému mäsu, predovšetkým bravčovému a kuraciemu, grilovanej šunke či syru s bielou plesňou.

Pivná horčica

Potrebujeme:

    30 g svetlého horčičného prášku (mletého horčičného semienka)
    120 ml svetlého piva
    2 lyžice vody
    1 lyžičku kurkumy
    1 vajce
    1 a štvrť lyžičky soli
    1 lyžičku kukuričného alebo zemiakového škrobu
    Pol lyžičky citrónovej šťavy
    Pol lyžičky cukru

Horčicový prášok s kurkumou rozmiešame v pive s vodou a necháme odležať cez noc. Do stredného kastróliku vlejeme trochu vody (asi 2 cm od dna) a privedieme k varu. Do horčičnňej zmesi pridáme vajce, soľ, škrob, citrónovú šťavu a cukor a premiešame. Za stáleho miešania vo vodnom kúpeli necháme zahustiť (asi 4 až 6 minút).Táto žltá horčica sa výborne hodí do hotdogov a hamburgerov a samozrejme k pivu.

Pikantná štipľavá horčica

Potrebujeme:

    60 g mletého svetlého horčičného semienka
    120 ml bieleho vínneho octu
    1 veľké vajce
    50 g cukru
    1 lyžičku kukuričného alebo zemiakového škrobu
    Pol lyžičky soli

Mletú horčicu zmiešame s octom a necháme cez noc v chladničke. V strednom kastróliku privedieme k varu trochu vody (asi 2 cm od dna), do misky s horčicovou zmesou pridáme 60 ml vody, vajcia, škrob a soľ. Horčicovou zmes za stáleho miešania vo vodnom kúpeli necháme zahustiť. Táto horčica sa hodí práve tam, kde by sme použili inú klasickú horčicu.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Horčica bola ako prípravok na dochucovanie známa už v starovekom Ríme a bola to zmes rozomletých horčičných..." />