Severná Kórea má údajne liek, ktorý dokáže vyliečiť AIDS, Ebolu či MERS

Áno čítate správne. Severná Kórea totiž tvrdí, že objavila všeliek, ktorý má liečiť nebezpečné choroby, akými sú AIDS, MERS, či Ebola.  Zároveň sa môže tento liek používať preventívne.

Zdroj: independent

Diktátorský severokórejský režim ale neposkytol pre toto tvrdenie žiadny dôkaz a možno predpokladať, že vo svete vyvolá skeptické reakcie. Oficiálna severokórejská tlačová agentúra KCNA oznámila, že jedna farmaceutická spoločnosť v KĽDR vytvorila liek zvaný Kumtang 2 na základe ženšenu a ďalších zložiek. Liek má aj vlastné internetové stránky, cez ktoré ho možno údajne kúpiť. S podobným tvrdením prišiel izolovaný severokórejský režim už počas epidémií vtáčej chrípky v rokoch 2006 a 2013.

Severná Kórea má všeliek. Kim Čong-un prišiel s látkou, ktorá vylieči AIDS, MERS či ebolu

Severná Kórea, ktorá patrí k najchudobnejším krajinám sveta, oznámila údajný objav lieku v čase, keď sa nepriateľská Južná Kórea potýka so šírením výrusu MERS. Ten už v Južnej Kórei zabil 24 ľudí a viac ako 160 ďalších sa ním nakazilo. Proti chorobe, ktorá si celosvetovo vyžiadala vyše 450 obetí, zatiaľ neexistuje žiadna vakcína.

Nikto ale nevie, či tento liek naozaj existuje, to ukáže až čas. Treba dúfať, že sa s ním Severná Kórea podelí.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Áno čítate správne. Severná Kórea totiž tvrdí, že objavila všeliek, ktorý má liečiť nebezpečné choroby, akými..." />