Zaľúbenci odišli z práce a vybrali sa na romantické dobrodružstvo v malom prívesnom domčeku

„Približne pred dvoma rokmi sme sa spoločne s partnerom rozhodli k odvážnemu kroku a úplne zmenili svoj minulý spôsob života.  Nebolo to jednoduché rozhodovanie, dlho sme zvažovali všetky výhody  nevýhody, ale sme radi, že sme tento krok nakoniec urobili,“ hovorí autorka Jenna Spesard.

Zdroj: huffpostFoto: tinyhousegiantjourney

K tomuto kroku nás viedlo viac vecí, ako napríklad drahý nájom bytu, naháňanie sa za svojou kariérou, pracovný čas „od nevidím, do nevidím“ a nakoniec nám došlo, že to, čomu sa hovorí dnešný životný štýl, nebolo to čo sme naozaj chceli.  Úplne náhodou sme narazili na tieto malé domčeky.  Tie nás potom inšpirovali k úplnej zmene doterajšieho života a začať sa venovať svojim snom. Urobili sme si plán: 1) Zostavenie malého domu, 2) Cestovanie po Severnej Amerike po dobu jedného roka a za 3) Napísanie knihy o alternatívnom životnom štýle.

Zaľúbenci dali výpovede a vybrali sa na epické dobrodružstvo v malom prívesnom domčeku

Zaľúbenci dali výpovede a vybrali sa na epické dobrodružstvo v malom prívesnom domčeku

Spoločne sa pustili do výstavby svojho domu s nulovými stavebnými skúsenosťami. Počas výstavby sme urobili veľmi veľa chýb a dostali sme z neho veľa životných lekcií, ktoré by sme sa nikdy nenaučili.  

Po ceste stretávame mnoho podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí bývajú v malých obydliach, ako sú: prívesy, zruby, jurty, obývateľné lode. Guillaume fotografuje alternatívny životný štýl obydlia a ja spisujem príbehy týchto ľudí spolu s tými našimi.

Zaľúbenci dali výpovede a vybrali sa na epické dobrodružstvo v malom prívesnom domčeku

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
„Približne pred dvoma rokmi sme sa spoločne s partnerom rozhodli k odvážnemu kroku a úplne zmenili svoj..." />