Čo sa stane, keď budete jesť denne jeden banán?

Chutné tropické ovocie sa stalo už neoddeliteľnou súčasťou pultov s ovocím, dostať sa k nemu je viac ako ľahké. Aké však banány majú účinky, a s čím všetkým nám može ich pravidelná konzumácia pomôcť, poďte sa na to pozrieť.

DEPRESIA

Podľa výskumu uskutočneného  na ľudoch, ktorí trpia depresiou, banán denne pomohol mnohým z nich cítiť sa oveľa lepšie. Dôvodom je zložka nachádzajúca sa v banánoch s názvom tryptofán, druh proteínu, ktorý telo premení na serotonín, alebo inými slovami hormón šťastia, ktorý zlepšuje náladu a robí nás šťastnejšími.

PMS

Zabudnite na prášky a jedzte namiesto toho banány. Vitamín B6, ktorý banány obsahujú reguluje hladinu glukózy, ktorá má priamy vplyv na vašu náladu.

ANÉMIA

Veľké množstvo železa v banánoch  stimuluje tvorbu hemoglobínu, a tým znižuje šance na rozvinutie anémie, tiež pomáha liečiť toto ochorenie.

KRVNÝ TLAK

Toto ovocie je bohaté na draslík a obsahuje trochu soli, ktorá je veľkým prínosom v boji proti vysokému krvnému tlaku. Dokonca aj americký úrad pre potraviny a lieky potvrdzuje, že banány môžu byť použité pri výrobe liekov a iných prostriedkov, ktoré bojujú proti  mrtvici a vysokému krvnému tlaku.

ZLEPŠUJE FUNKCIU MOZGU

Dvesto študentov istej školy vo Veľkej Británii, v snahe získať vyššie výsledky na záverečných skúškach, konzumovali banány na raňajky, obed a večeru. Dáta ukázali, že štúdium bolo pre nich jednoduchšie, študenti boli pozornejší vďaka draslíku v banánoch.

ZÁPCHA

Banány sú bohaté na vlákninu a napomáhajú k normálnej funkcii tráviaceho traktu. Zabudnite na prháňadlá.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Chutné tropické ovocie sa stalo už neoddeliteľnou súčasťou pultov s ovocím, dostať sa k nemu je..." />