Mesiac narodenia mohol ovplyvniť choroby, ktoré sa u vás vyvinuli. Pozrite sa na ten váš

Áno je to tak, analýza viac než milión ľudí, počas dvoch desaťročií ukázala, že zatiaľ čo mesiac, v ktorom ste sa narodil nemusí mať vplyv na vaše správanie alebo osobnosť, mohol by to mať vplyv na vaše zdravie. Nová štúdia, publikovaná v časopise Journal of American Medical Association informatics, ukazuje, že pravdepodobnosť vzniku niektorých chorôb by mohla byť ovplyvnená obdobím, v ktorom ste prišli na tento svet.

Avšak Nicolas Tatonet, vedúci autor štúdie,vraví: „Je dôležité, aby ste sa príliš neznervozňovali výsledkami, pretože aj keď sme zistili, významnú súvislosť, celkové riziko ochorenia nie je také veľké. Riziká spojené s mesiacom narodenia je relatívne menšie v porovnaní s viac vplyvnými premennými, ako je diéta a cvičenie.

Vedci z Kolumbijskej univerzity, porovnali vzťah medzi mesiacom narodenia a rizikom vzniku chorôb na vzorke 1,7 milióna ľudí, ktorí boli prijatí do New York-Presbyterian nemocnice medzi rokmi 1985 a 2013 na základe porovnania viac ako 1600 ochorení, našli koreláciu medzi 55timi chorobami. Pozrite sa na graf nižšie.

via