Mesiac narodenia mohol ovplyvniť choroby, ktoré sa u vás vyvinuli. Pozrite sa na ten váš

Áno je to tak, analýza viac než milión ľudí, počas dvoch desaťročií ukázala, že zatiaľ čo mesiac, v ktorom ste sa narodil nemusí mať vplyv na vaše správanie alebo osobnosť, mohol by to mať vplyv na vaše zdravie. Nová štúdia, publikovaná v časopise Journal of American Medical Association informatics, ukazuje, že pravdepodobnosť vzniku niektorých chorôb by mohla byť ovplyvnená obdobím, v ktorom ste prišli na tento svet.

Avšak Nicolas Tatonet, vedúci autor štúdie,vraví: „Je dôležité, aby ste sa príliš neznervozňovali výsledkami, pretože aj keď sme zistili, významnú súvislosť, celkové riziko ochorenia nie je také veľké. Riziká spojené s mesiacom narodenia je relatívne menšie v porovnaní s viac vplyvnými premennými, ako je diéta a cvičenie.

Vedci z Kolumbijskej univerzity, porovnali vzťah medzi mesiacom narodenia a rizikom vzniku chorôb na vzorke 1,7 milióna ľudí, ktorí boli prijatí do New York-Presbyterian nemocnice medzi rokmi 1985 a 2013 na základe porovnania viac ako 1600 ochorení, našli koreláciu medzi 55timi chorobami. Pozrite sa na graf nižšie.

via

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Áno je to tak, analýza viac než milión ľudí, počas dvoch desaťročií ukázala, že zatiaľ čo mesiac,..." />