Mužovi museli odseknutú ruku zachrániť tak, že mu ju prišili k nohe

Teraz uvidíte jednu z najzvláštnejších operácií na svete. Lekárom z Číny sa podarilo vykonať veľmi ojedinelú operáciu, ktorá nemá vo svete obdoby. Muž si odsekol pri nehode v práci ruku. Ako mu ju ale lekári zachránili? To vás bude šokovať. 

Zhou pracoval v továrni, kde si pri výkone pracovnej náplne odsekol zápästie na ruke. Jeho prvé myšlienky viedli k protéze, oznámil médiám. Doktor Tang Juyu, zaoberajúci sa mikrochirurgiou, sa rozhodol o neobvyklú operáciu, ktorá ako jediná mohla poškodenému ruku zachrániť. Bol to veľký risk.

Zhou mal ruku v takom stave, že ju lekári neboli schopní prišiť späť. Najskôr museli počkať, až sa nervy a šľachy zregenerujú. Východisko bolo len jediné! Prišiť pacientovi ruku k nohe, kde by telo bolo schopné časť ruky vyživovať. Za mesiac bola ruka zregenerovaná a pripravená na opätovné prišitie na svoje miesto. Operácia trvala neuveriteľných 10 hodín a bola prekvapivo úspešná. Zhou už dnes dokáže pohnúť prstami, čo je velikánsky pokrok. Ešte ho čakajú nekonečné rehabilitácie a niekoľko vyšetrení, než bude môcť používať ruku na plno.

zdroj: dailymail.co.uk

After succesful surgery to reattach the hand (pictured), Zhou is now able to move his fingers slightly. In time it is hoped he will regain full function of his hand

A man whose left hand was severed in a work accident had it attached to his leg for a month. This was done to provide the hand with a flow of blood to keep it alive until the nerves and tendons in his wrists healed

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Teraz uvidíte jednu z najzvláštnejších operácií na svete. Lekárom z Číny sa podarilo vykonať veľmi ojedinelú..." />