Zaujímavé a neobvyklé spôsoby použitia kávy o ktorých ste určite nepočuli

Niektorí z nás si nedokážu predstaviť, že by ich deň nezačínal šálkou voňavej kávy. Iný si ju rád dopraje po obede. Káva však nie je len lahodný nápoj a môže veľmi dobre poslúžiť každému, nielen jeho milovníkom. A to hneď niekoľkými spôsobmi. Pozrite sa na niekoľko menej obvyklých spôsobov použitia kávy.

Káva čistí pleť

Mletú zrnkovú kávu môžeme použiť na čistenie pleti. Stačí ju vmiešať do akejkoľvek čistiacej emulzie či zmiešať s olivovým olejom. Na čistenie pleti možno využiť aj už použitú kávovú usadeninu (usadenina). Pôsobí ako jemný a osviežujúci peeling.

Káva pôsobí ako osviežovač vzduchu

Ak sa chceme zbaviť nepríjemného zápachu v kuchyni (napríklad v chladničke), umiestnime tam misku s kávovou usadeninou. Káva nepríjemný zápah pohltí.

Káva pomáha odstrániť pach z rúk

Keď pri varení pracujeme so silne aromatickými potravinami, ako je napríklad cesnak alebo cibuľa, ich pach sa z rúk ťažko zmýva. Práve s tým nám môže tiež pomôcť mletá káva alebo kávová usadenina.

Kávu možno použiť na umývanie riadu

Mastné škvrny z riadu odstránime ľahko tiež kávovú usadeninou. Len je potrebné dať pozor na svetlé kúsky, ktoré by sa mohli od kávy zafarbiť.

Káva pomáha v boji s celulitídou

Kofeín je obsiahnutý v mnohých kozmetických prípravkoch proti celulitíde. Stačí kávu vmiešať do bežného masážneho oleja a zmesou masírovať pokožku.

Káva odpudzuje hmyz

Ak chcete na nejaké miesto chrániť pred hmyzom, umiestnite tam trochu kávovej usadeniny. Funguje zvlášť na mravce. Okrem hmyzu vraj odpudzuje dokonca aj slimáky.

Káva dodáva lesk vlasom

Uvarte šálku kávy a vmasírujte ju do vlhkých vlasov. Mnoho odborníkov potvrdzuje, že káva vlasom dodáva nádherný lesk.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Niektorí z nás si nedokážu predstaviť, že by ich deň nezačínal šálkou voňavej kávy. Iný si..." />