Na tieto 4 otázky si musíte odpovedať, než začnete s niekým bývať

 Chystáte sa alebo uvažujete so svojim partnerom že budete spolu bývať? Potom by ste si mali prejsť tieto 4 dôležité otázky.

1. Keď váš priateľ dostane prácu na konci republiky, sťahovali by ste sa s ním? 

Keby ste chceli bývať kdekoľvek s vašim partnerom mali by ste byť v pohode pri myšlienke na hľadanie bytu. Ale ak sťahovanie znamená šetrenie od nájmu k nájmu alebo hľadanie divných spolubývajúcich, radšej si to rozmyslite!

„Žiť v spoločnej domácnosti pre vaše pohodlie by vás mohlo dostať do vzťahu, ktorý pre vás nie je dobrý,“ hovorí W. Bradford Wilcox, Ph. D., riaditeľ National Marriage Projektu na Virgínskej univerzite. Ďalej hovorí, že páry, ktoré premýšľajú o spoločnom bývaní, majú väčšiu šancu, že spolu zostanú, než tie, ktoré do nich idú bezhlavo. Premyslite všetky „keby“ ohľadom spoločného bývania viac, než „by som“ („Rada by som s týmto chlapcom / mužom zaspávala každú noc“ vs. „Všetky moje kamarátky žijú s ich priateľmi, tak by som mala tiež“).

2. „Zvládneme UDRŽIAVAŤ DOMÁCNOSŤ BEZ TOHO, ABY SME NAVZÁJOM neznášal NAŠE návyky?“

Vážne obavy o jeho / jej charakter („je vážne sebecký / á“) by mohli všetko pokaziť, ale ak sa bojíte o jeho / jej návyky, že necháva prázdnu krabičku od masla v chladničke, je to úplne normálne. Po pravde 83% žien hovorí, že úplne prvé nasťahovanie k partnerovi je „challenge“. Najťažšou otázkou spoločnej domácnosti je rozdelenie domácich prác, to tvrdí prieskum UGallery. Zaobchádzajte s tým v štýle Olivie Popeové deň pred nasťahovaním: Objednajte pizzu, otvorte víno a rozdeľte úlohy podľa svojich silných stránok: možno je on kuchársky boss a vy ste kráľovná v umývaní a utieraní riadu. Naplánujte „vyjednávanie osobného priestoru,“ hovorí Samantha Boardman, MD, klinická inštruktorka psychiatrii z medicínskej vysokej školy v Weill Cornell. „Mať rozdelené šuplíky a šatníky vykazuje zmysel pre samosprávu a donúti vás menej „hysterčiť“, keď partner nechá na zemi uterák.“

 

Pre pokračovanie článku prejdite na druhú stranu

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
 Chystáte sa alebo uvažujete so svojim partnerom že budete spolu bývať? Potom by ste si mali..." />