Takto vyzerá krása príchodu nového človeka na svet zachytená fotoaparátom otca

Väčšina z nás vie, že pôrody ženy absolvujú u seba doma. To sa ale netýkalo páru z Brazílie. Rozhodli sa, že pôrod nebudú prežívať v nemocnici ale u seba doma.  Gustavo Gomes je otec a zároveň fotorgaf. Rozhodol sa preto nafotiť priebeh pôrodu svojej priateľky a budúcej dcérky Violety. Dôvodom ich voľby bolo pozretie filmu, kde sa budúca mamička tiež rozhodla pre pôrod doma. Priscile trval pôrod dokopy 20 hodín aj s malými prestávkami. 

Zdrojbuzzfeed.com foto: gustavominas.com

“Odkedy som začal fotiť, fotím všetko, čo sa deje v mojom živote,” prezradil Gustavo pre portál BuzzFeed. “Takže v prípade dokumentovania obdobia, odkedy sme sa dozvedeli o tehotenstve, až do dňa, keď sa Violeta narodila, som robil len to, čo je pre mňa prirodzené.” Jeho priateľke to vraj vôbec neprekážalo. Na všetkom sa dohodli vopred.

Vždy som fotil náš každodenný život. Opýtal som sa jej či nafotíme nejaké klasické aranžované tehotenské fotografie, ale nakoniec boli príliš gýčové a príliš romantické.”Práve preto sa môžeme pozerať na tieto autentické portréty.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Väčšina z nás vie, že pôrody ženy absolvujú u seba doma. To sa ale netýkalo páru..." />