Ako to vyzerá vo vnútri salvádorského väzania, do ktorého sa boja vstúpiť aj samotní strážnici?

Penas Ciudad Barrios je väzanie, ktoré takmer výhradne obývaju väzni z gangu Mara Salvatrucha. Mara Salvatrucha (MS-13) je jedným z najnebezpečnejších gangov na svete, ktorý sa do povedomia verejnosti dostal hlavne vďaka svojim násilným a neľútostným praktikám. Ich záujmy sa týkajú čohokoľvek v čom sú peniaze. Vraždy, únosy, pašovanie, drogy, zbrane, lúpeže, ilegálne prevozy imgrantov cez hranice to je stručné portfólio ich činnosti. Odhaduje sa, že tento gang má už celosvetovo 30 -50 tisíc členov, pričom priemerný vek sa pohybuje od 15-25 rokov, tí starší sú buď mŕtvi, alebo vo väzení Penas Ciudad Barrios.

Väzenie Penas Ciudda Barrios bolo pôvodne konštruované pre približne 800 väzňov, situácia dnes je však taká, že v ňom  žije asi 2500 členov gangu, ktorí si z neho spravili vlastnú komunitu, a doslova tu vládnu sami. Aj keď sa jedná o jedno z najstráženejších väzaní na svete, strážnici sa boja vstupovať dnu do jeho útrob, a urobia tak len keď je to nevyhnute nutné. Zabezpečujú radšej bezpečnosť zvonku. Väzni sú v podstate odkázaní sami na seba, a v priebehu rokov si už stihli zriadiť fungujúcu pekáreň, dielňu a dokonca nemocnicu. V roku 2013 dostal fotograf Adam Hinton povolenie na vstup do väzenia, kde mu miestni obyvatelia ochotne poukazovali v akom prostredí žijú.

 

 

via

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Penas Ciudad Barrios je väzanie, ktoré takmer výhradne obývaju väzni z gangu Mara Salvatrucha. Mara Salvatrucha (MS-13) je..." />