Hodinu ležala v krvi a predstierala že je mŕtva. Dievča opisuje ako prežilo teroristický útok v Paríži

Mladá žena menom Isobel Bowdery sa tešila na piatkový koncert skupiny Eagles of Death Metal, no takto si ho však nepredstavovala. Dievča sa rozhodlo opísať peklo a zároveň veľkú tragédiu v klube do ktorého vtrhli teroristi. 22-ročná Isobel svojom Facebooku zdieľala fotografiu zakrvaveného tričká, ktoré mala počas teroristických útokov na sebe, a pripojila dlhý komentár, z ktorého mrazí.

„Nikdy si nemyslíte, že sa to stane vám. Bol to len piatkový večer na rockovom koncerte. Atmosféra bola tak šťastná a všetci tancovali a usmievali sa. A potom, keď prišli tí muži predným vchodom a začali strieľať, naivne sme verili, že je to len súčasť tej show. Nebol to len teroristický útok, bol to masaker, „vysvetľuje dievčina svoj hororový zážitok

2491585_

„Tucty ľudí boli popravených priamo predo mnou. Podlahu zaplnili kaluže krvi. Plač dospelých mužov, ktorí držali telá svojich mŕtvych priateliek. V šoku a sama som  predstierala, že som mŕtva viac než hodinu.  Ležala som na zemi medzi ľuďmi, ktorí mohli vidieť svojich milovaných bez života … zadržiavala som dych, snažila sa nehýbať, neplakať – nedať tým mužom ten strach, ktorý chceli vidieť , „pokračuje Isobel v popise chvíle, kedy verila, že môže každú chvíľu zomrieť.

zdroj: telegraph.co.uk

Oblečenie mladej ženy z koncertu.

„Mala som neuveriteľné šťastie, že som prežila. Ale toľko iných ho nemalo. Ľudia, ktorí tam boli z úplne rovnakých dôvodov ako ja – užiť si zábavný piatkový večer, boli nevinní. Tento svet je krutý,“ zverila sa Isobel vo svojom príspevku.

Zároveň aj vo svojom príspevku ďakuje mužovi, ktorý sa postavil pred ňu a chcel ju ochrániť v klube Bataclan.  Zranenému mužovi, o ktorom verila, že je jej priateľ, a keď zistila, že nie je, napriek tomu ju objal a povedal jej, že všetko bude dobré – hoci musel byť sám otrasený a vydesený, alebo ženu, ktorá otvorila svoje dvere ľuďom utekajúcim z klubu Bataclan – a mnohé ďalšie.

Nakoniec však vzdáva hold hlavne padlým, ktorí sa na rozdiel od nej „nemali možnosť ráno znova prebudiť“

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Mladá žena menom Isobel Bowdery sa tešila na piatkový koncert skupiny Eagles of Death Metal, no..." />