Ľudia z kmeňa Hunza sa väčšinou dožívajú 120 rokov a nepoznajú žiadne choroby. Ako je to možné?

Naše babky sa dožívajú dlhého veku. Možno niektoré aj 100 rokov. Každá z nich má svoj vlastný recept na dlhovekosť. Buď tvrdá práca, poctivá strava a každé ráno jeden poldecák domácej. Na svete existuje etnická skupina ľudí, ktorá nemá problém s dlhovekosťou. Najstaršie ženy si tam kľudne môžu založiť rodinu a mať dieťa veď majú ešte polovicu života pred sebou. Žiadny výskyt rakoviny. Sú veselí,usmievaví a vďační za každý deň. Pracujúci ľudia z kmeňa Hunzo a ich návod ako sa dožiť do 120 rokov!

Žijú v dedine menom Hunza, medzi obrovskými horami na severe Pakistanu. Je to vynikajúca oblasť kvôli svojím prírodným bohatstvom a vyhľadavaná turistami z celého sveta. Sir Robert McCarrison, si v roku 1904 všimol dolinu Hunza a strávil v nej 7 rokov svojho života. Od tohto momentu sa tam vykonávajú medicínske výskumy, ktoré dokázali, že títo ľudia patria k najzdravším a najdlhšie žijúcim obyvateľom sveta.

hunza-3

Zdroj: shughal.com Fotky: wikipedia.org , biblelife.org , anthroposopbe.com

Základom ich receptu na dlhý život je ukrytý v kvalitnej strave. Vegetariánska strava je zložená z mnoho vitamínov, bez chemických látok. Srdcovo-cievne choroby, rakovina, cukrovka, to sú choroby ktoré u nich nenájdete. Kmeň Hunza to ani nevie, čo je to byť chorý.

hunza-1

Týmto ľudom veľmi pomohlo, že su odrezaný od sveta. „Dolinu“ nájdete vo vysokej nadmorskej výške a prístup do územia je veľmi nebezpečný. Prvá cesta bola do oblasti vystavaná v roku 1961 a región ostal odrezaný. Žiadny marketing a žiadne komerčné potraviny, nezdravé nápoje, internet , tablety, vianočné reklamy, sociálne média. Krásny život a kľud.

hunza-5

My si konečne uvedomujeme, že nejeme vždy zdravé potraviny. No v doline Hunza poznajú len eko a raw. Prežijú vďaka poľnohospodárstvu. Ovocie, zelenina a obilniny. Pôda je čistá bez chemických postrekov alebo hnojív. Zem je tu perfektne živená a hmyz alebo škodcovia tu nemajú šancu kvôli nadmorskej výške. Obyvatelia šetria s drevom, ktorý využívajú iba na kúrenie takže všetko jedia v surovom stave. Vydržali by ste to ?

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Naše babky sa dožívajú dlhého veku. Možno niektoré aj 100 rokov. Každá z nich má svoj vlastný..." />