Muž, ktorý skúšal žiť v Alpách ako koza: chodil po štyroch, žral trávu, stal sa súčasťou stáda

Chceli ste niekedy vedieť, aké je to byť kozou? Ak áno teraz sa na to budete môcť pozrieť zblízka. 35-ročný Thomas Thwaites sa rozhodol, že sa na 6 dní stane horskou kozou. Povedal, že ľudský život je ťažký, depresívny a strastiplný, preto predpokladal, že život kozy bude ľahší. Mýlil sa.

 „Za týmto účelom som si nechal vyrobiť špeciálne protézy s kopytami, aby som v nich mohol chodiť po štyroch, a dokonca umelý žalúdok, ktorý by mi  umožnil živiť sa trávou. Študoval som aj správanie kôz, ich spôsob dorozumievania a potom sa vypravil na šesťdňovú dovolenku do Švajčiarskych Álp, aby som si kozí život vyskúšal na vlastnej koži.

zdroj: Daily Mail

Pohyb v horskom teréne bol dosť náročný, protézy končatín ho sužovali na ramenách a pri chôdzi dolu z kopca mu pôsobili extrémnu bolesť. Tiež ťažko znášal chlad a dážď a za týchto podmienok nedokázal spávať ako ostatné kozy vonku pod holým nebom a musel si preto postaviť stan. Veľmi ťažké bolo držať sa stáda, ktoré ho sprvu nechcelo prijať medzi seba. „Bol som schopný s nimi držať krok asi kilometer pri ich ceste dole po úbočí skalnatých kopcov, ale potom ma nechali za sebou v prachu,“ zveril sa. „Zvyšok dňa som strávil tým, že som sa snažil stádo dohnať a nakoniec som ich našiel, ako sa pasú na krásnej pastvine, kde rástla mäkučká tráva,“

Najlepšie sa mu ale chodilo, keď šplhal hore do kopcov, v jednej chvíli sa mu podarilo aj kozy predbehnúť a dostal sa skôr hore. Tým ale dal najavo svoju dominanciu a kozy z neho boli hotové. Očakával útok dominantnejšieho samca ale nič neprišlo. Potom sa s ním jedna koza skamarátila a prijali ho medzi seba.

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Chceli ste niekedy vedieť, aké je to byť kozou? Ak áno teraz sa na to budete..." />