Ikeu obvinili, že predáva stôl v tvare hákového kríža

IKEA bola obvinená z toho, že predáva stôl v tvare hákového kríža. Fotografia sa objavila na internete s názvom Hadolf a odkazuje na taliansky katalóg. Hneď sa začala šíriť po internete a všetci sú pobúrení. Fotografia je vraj sfalšovaná. IKEA plánuje podať žalobu.

zdroj:Independent photo via:twitter.com

„Je samozrejme jasné, že taký stôl nie je súčasťou našej ponuky. A to ani v Taliansku, ani kdekoľvek inde, „povedal hovorca IKEA Berliner Zeitung. Je zrejmé, že fotografie stola je falošná. A cena 88 eur? Je tiež lož

Číslo 88 je totiž už dlho skratka kódu Heil Hitler. Písmeno H je ôsme v abecede. Až sa nájde osoba, ktorá túto fotografiu umiestnila na internet a začala hlásať, že je to výrobok IKEA, bude potrestaná.

palm-21-1

Pre švédskeho giganta IKEA je to veľmi citlivá téma. Jej zakladateľ Ingvar Kamprad bol totiž v mladosti členom neonacistickej skupiny. Keď to bolo v roku 1990 odhalené, miliardár sa ospravedlňoval tým, že to bola chlapčenská hlúposť. A označil to za najväčšiu chybu svojho života. Svoj personál potom požiadal o odpustenie. Kamprad je 162. najbohatším človekom na svete, podľa časopisu Forbes je jeho bohatstvo odhadovaný na 3,6 miliardy libier.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
IKEA bola obvinená z toho, že predáva stôl v tvare hákového kríža. Fotografia sa objavila na..." />