Matka s rakovinou sa rozhodla: Odmietam chemoterapiu, aby som nezabila svoje dieťa!

Pre každého rodiča je tá najhoršia vec, ak vidí umierať svoje dieťa a keď k tomu dôjde je to pre nich veľká rana. Kto to nezažil asi si to nevie dostatočne predstaviť. Potom vstávať a žiť s týmto pocitom do konca života.  Heidi McLoughlin sa snažila svoju dcéru zachrániť, aj cez to, že sama bola chorá. Márne.

32-ročná Heidi  bola v treťom mesiaci tehotenstva, keď sa dozvedela, že má vzácnu a agresívnu rakovinu prsníka. Zostáva jej dva až päť rokov života. Mala podstúpiť intenzívnu formu chemoterapie, ktorá mohla poškodiť plod. Odmietla.

Zrútil sa jej celý svet. Lekári jej ponúkali potrat. Ona o ňom ale nechcela ani počuť. Namiesto toho sa rozhodla, že namiesto seba zachráni svoje dieťa. Odložila chemoterapiu a začala tak menej účinnú liečbu, ktorá toľko neohrozí plodu dieťaťa. S lekármi počas tehotenstva vymysleli inú alternatívu. Chcela dať svojmu dieťaťu šancu bojovať. Liek ale nezabral a nebolo dobre matke ani dieťaťu.

d655f13-93736-rak2-658x900-fit

Ally Louise Smith sa narodila o 12 týždňov skôr. 11. decembra musela Heidi podstúpiť cisársky rez. Keď dcéra zomrela, bolo jej 8 dní. Lekári sa ju snažili udržať nažive, ale nepodarilo sa. Na svojom blogu to oznámila básňou

„Včera popoludní sme sa s ňou museli rozlúčiť, milovali sme ju, aj keď s nami bola len 8 dní. Bozkávam ťa, objímam a viem, že sa jedného dňa stretneme, „povedala Heidi. „Cítim obrovskú bolesť v mojom tele a duši,“ dodala. Jej dcéra svoj boj prehrala. Heidi chce teraz začať bojovať sama, aby tu bola čo najdlhšie pre svojich dvoch synov.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Pre každého rodiča je tá najhoršia vec, ak vidí umierať svoje dieťa a keď k tomu..." />