Morskí Cigáni: Obyvatelia v Malajzii trávia svoj život len sami pri mori a nič im nechýba

Malajzia je exotická dovolenková destinácia v juhovýchodnej Ázií, ktorú sa určite oplatí navštíviť. Vidieť svet a pochutnať si na tradičnom jedle. No dovolenkové destinácie nás ničím nevedia prekvapiť, oblasti sú plné turistov kde väčšina  nehľadá dobrodružstvo ale len taký oddych a pokoj. Poďme sa spolu pozrieť na odľahlé ostrovčeky od pobrežia Malajzie. Uvidíme sa s obyvateľmi Bajau, ktorí sa volajú aj „morskí cigáni“, oplatí sa pozrieť a spoznať aj ich kultúru a život.

Zdroj: businessinsiderFoto: Réhahn

Jeden fotograf si povedal, že si pozrie život aj za oponou dovolenkovej destinácie, a vyberie sa na prehliadku štátu Sabah na Borneu. Dokopy navštívil osem ostrovov, ktoré sú ďaleko od modernej civilizácie, ciest a reklám. Na pomoc si povolal skúseného sprievodcu menom Karim. Karim vedel po anglicky a preto zistil zaujimavé poznatky z jeho výletu.

8o2Ohcg

Luxusné rezorty ponúkajú všetko krásne ale fotograf Réhahn  navštívil lokality, kde vládne chudoba. „Morskí cigáni“ žijú v malých dedinkách, ktoré stoja na stĺpoch niekde v strede oceánu. Stoja pevne na korálových útesoch, okolo nich je morský život.
Ich najobľubenejšia činnosť a živobytie je rybolov, chlapci ako malí sa už ako 8-roční učia loviť ryby. Pár kilometrov od osady morskích cigánov je osada Tabbalanos, kde je iba 11 chatrčí. Žijú v nej ženy a päť detí. Väčšinou času trávia pri mori. Zaujimavosťou je , že na ochranu pred slnkom používajú pastu, ktorá sa vyrába z kurkumy. Napriek tomu, že väčšina ľudí vie iba loviť ryby, je šťastná a život pri mori, je všetko čo potrebujú.

EoqFHYQ HcabnOJ m5yVdSi OIyigWp 7XZHgz5swdsyvh

Pasta z kurkumy ktorá ochraňuje pred prudkým slnkom. Trendom je mať zdravú pokožku, ktorá sa páči nielen ženám ale i mužom.

I5195il D8Jvo3D h1ceWYE I8Lvn44 Mhu1P6a

Vek žiadnu rolu nehrá, všetci žijú v prítomnosti

NbbETk8 TsueHbE YgdwEtT

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Malajzia je exotická dovolenková destinácia v juhovýchodnej Ázií, ktorú sa určite oplatí navštíviť. Vidieť svet a..." />