Zabraňuje srdcovým ochoreniam a dá sa sním aj čistiť. 8 vecí, ktoré ste o pive nevedeli

Pivo je obľúbeným nápojom po celom svete no niektoré fakty ste o ňom zaručene nevedeli. Preto sme ich pre vás všetky spísali. Viete aj o iných faktoch? Napíšte nám ich.

 

1. Pivo zabraňuje srdcovým ochorenia 

Tepny sa s pribúdajúcim vekom upchávajú a alkohol pomáha udržiavať krv v toku ako prírodné riedidlo, rovnako ako červené víno. Tmavšie piva sú pre tento účel najlepšie flavonoidy v tmavom pive poskytujú antioxidanty a pomáhajú znižovať krvné zrazeniny. Podľa štúdie z Wisconsinskej univerzity to ale platí o 1 až 2 pivách denne. Neplatí to pre dennodenné popíjanie niekoľkých pív v bare. Prepáčte chlapci. Každý dobrý účinok na krv má ale naopak negatívny vplyv na našu pečeň. Tá pri nadmernom pití piva trpí.

2. Svetlo kazí pivo

Naozaj to je pravda. Videli ste už pivo v priehľadnej fľaši?. To je dôvod, prečo sa fľaše vyrábajú tmavé, áno, možno nie všetky, ale väčšina určite. Ale vyrábanie v svetlých fľašiach je jeden z menších marketingových ťahov. Výrobcovia vedia, že svetlo má neblahé účinky na pivo a tým, že to dostanú do podvedomia ľudí, zabezpečia, že ľudia ich pivo skonzumujú rýchlejšie a čoskoro si prídu pre ďalšie.

www.thegoodshoppingguide.com

3. Pracovníci na pyramídách v Egypte boli platení v pive

Egyptskí robotníci, ktorí stavali pyramídy, boli platení v litroch piva na deň. A vedeli ste, že sami robotníci nevedeli, čo vlastne stavajú? Možno, že pyramídy pôvodne mali byť kocky, ale robotníci boli príliš opití. Dokonca aj počas stredoveku sa vypilo viac pív než obyčajnej vody

4. každý deň sa opije viac než 50 miliónov ľudí po celom svete

Priznajme si, že pivo je taká pomalšia príjazdová cesta k silnejším drinkom a pohárikom. Noc začína s „idem na jedno“ a končí sa štyrmi pivami, dvoma pohármi vína, vodkou, Martini a nejakým druhom Jacka a príšernou bolesťou hlavy o druhej ráno! A to nepočítame tequilla a ďalšie. Zaujímavé je, že aj napriek prísľubom „už nikdy nebudem takto piť,“ sa ďalší piatok smelo vydáte do krčmy.

www.rollystavern.com

5. Najstarší pivný zákon Babylónu sa týkal prídelov piva a trestov za jeho zlú kvalitu

Jeden z úplne najstarších zákonov na svete sa týkal práve piva. Babylonský kráľ Chammurapi presne stanovil, koľko piva na osobu dostane každý občan podľa svojho sociálneho postavenia. Okrem toho tiež rozhodol o tom, že ženy, ktoré budú podávať zlé pivo, budú potrestané utopením.

6.  Rusko ešte donedávna neklasifikovalo pivo ako alkohol

 

Rusko je známe tým, že sa tam vypije veľa alkoholu a hlavne vodky ale aj pivo. To bolo až do roku 2011 neklasifikované ako alkohol. Takže počas pracovnej doby ste si pokojne mohli dať aj jednu fľašku. Poniektorí aj viac.

 

25 pozoruhodných fotografií všemožných zaujímavostí zo sveta #2

7. Pivo ako leštič nábytku

Pivo môžete nielen piť ale dokáže aj super leštiť. Najprv ho ale nechajte odstáť, aby ste sa zbavili bubliniek.  Na nanesenie použi handričku a druhou pivo z nábytku vysušíš. Skôr než začneš leštiť, vyskúšaj si jeho účinok na malej časti, ktorú nie je až tak vidieť. Nechceme, aby si mal veľký fľak na tvojej obľúbenej skrini. Pre lepší účinok sa odporúča použiť tmavé pivko.

10 Things Beer Wants You To Do With It (Besides Drink It)

8. Namoč si do piva nohy

O nohy by sme sa mali vždy starať. veď ich využívame denno-denne. Dopraj im trošku relaxu vďaka pivu alebo ich priprav na pedikúru. Najlepší spôsob, ako si zjemniť pokožku na nohách je vďaka pivu. Sú v ňom obsiahnuté enzýmy, ktoré zjemňujú tvrdú pokožku a pomaly odstraňujú mozole. Ako bonus rozprúdia v tvojich nohách krv.

10 Things Beer Wants You To Do With It (Besides Drink It)

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Pivo je obľúbeným nápojom po celom svete no niektoré fakty ste o ňom zaručene nevedeli. Preto..." />