Život po smrti existuje! Hardvardský neurochirurg to potvrdil

Čo je to duša? Je to naša súčasť fyzického tela a zanikne ? Existuje však aj život po tom ako umrieme? Posmrtný život je skúsenosť, ktorú opisujú ľudia, keď sa vrátili naspäť do života. Rozprávajú neuveriteľné zážitky. Je na nás čomu veríme. Ďalšiu skúsenosť potvrdil Dr. Eben Alexander s 25 ročnou praxou. Taký je jeho príbeh. Dr. Alexander bol skeptik a neveril v posmrtný život, alebo na duchov. Bol vždy obklopený kolegami, ktorí sa zaoberali hmotným pohľadom na život, neverili na dušu tak ako on. No sám sa ocitol v kóme v dôsledku ťažkej bakteriálnej meningitídy. Počas kómy zažil niečo úžasné. Po návrate na Zem napísal knihu „dôkaz neba.“ Kniha sa stala bestsellerom a potvrdzuje, že náš život je len skúška.  Niekoľko bodov z jeho knihy.

– Posmrtný život  bol tak  skutočný zážitok , že skúsenosť človeka na Zemi je len falošný  sen v porovnaní s tým.

– Podstata posmrtného života bola láska. Áno, láska ovládala všetko, takže prítomnosť zla bola zanedbateľná. Ak chcete pochopiť vesmír, mali by ste  poznať lásku.

– Všetka komunikácia bola telepatická. Nebolo treba slov. Všetky otázky boli zodpovedané telepaticky.

Keď sa ho  pýtali  , čo by ľudia mali  vedieť  o duchovnej ríši Dr. Alexander odpovedal: Ani si neviete predstaviť ako veľmi ste milovaní  a cenní. Vždy  ste v bezpečí a nikdy nie sám. Bezpodmienečná a dokonalá  Božia láska ovplyvňuje každého.

Near-Death-Experience-Experiment-Gamma-Oscillation-Waves

“Láska je bezpochyby základ všetkého. Nie je to  len abstraktný, ťažko pochopiteľný druh lásky, ktorý cítime, keď sa pozeráme na manžela ,manželku , naše deti alebo dokonca aj naše zvieratá. Táto láska nie je žiarlivá ani sebecká, ale  je bezpodmienečná vo svojej najčistejšej a najsilnejšej podobe.

Môžme pochybovať o jeho skutočnosti. Jeho mozgová kôra bola nefunkčná počas kómy, takže neexistuje žiadny vedecký dôkaz, prečo to zažil . Vo svojej knihe,  vyvrátil 9 vedeckých vysvetlení toho, čo sa s ním stalo.

Skúmanie vysvetlenia

Jedná sa o päť potenciálnych vysvetlení v prílohe B  v  jeho knihe.

Niektoré môžu mať  zmysel pre laikov, ako sme my, takže tu sú najčastejšie vysvetlenia ,ktoré vyvrátil.

–  Program mozgového kmeňa zmierňuje  terminálu bolesť a utrpenie. Toto nevysvetlilo bohatú povahu jeho  spomienok.

– Skreslené vyvolanie spomienok z hlbších častí systému, ako je amygdala, ktorú dostatočne  prekrýva mozog, aby bola chránená pred bakteriálnym zápalom, ktorý sa vyskytuje na povrchu mozgu. Toto tiež nevysvetlilo silnú, bohato interaktívnu povahu spomienok.

– DMT je prírodný serotonín, ktorý spôsobuje videnie.Nemal  nikdy skúsenosti s  DMT, ale videl pacientov pod vplyvom alkoholu. Bohatá ultra-realita stále potrebuje funkčný zvuk  a vizuálny Neocortex (najmladšia časť veľkého mozgu) ako cieľové oblasti , v ktorých sa generujú bohaté skúsenosti, ako on  mal .Predĺžená kóma zničila jeho Neocortex, kde sa nachádza serotonín z Rapha jadier  mozgového kmeňa , ktorý by mal mať vplyv na audiovizuálne zážitky. Avšak, jeho kôra bola nefunkčná , takže DMT nemohlo v mozgu pôsobiť.

– Restart fenomén – náhodná skládka fragmentovaných spomienok kvôli starým spomienkam v dotknutom Neocortex, ktoré by mohli nastať pri reštartovaní kôry do podvedomia po dlhšom výpadku ako  je meningitída. To sa zdá byť veľmi nepravdepodobné, keď vezmete do úvahy údaje  svojich živých spomienok.

– Neobvyklá pamäť cez archaické zrakovej dráhy  je zvyčajne  u vtákov, ale nie u ľudí.Ľudia môžu to  zažiť iba v prípadoch, keď sú  kôrovo ( cortically) slepí. To nezabezpečuje kľúč  k ultra-skutočnosti , dosvedčuje a neúspešne  vysvetľuje  sluchovo-vizuálne zlúčenie.

Tak je pre Vás toto dôveryhodné alebo si nato počkame? Každopádne prežime svoj život plnohodnotne :)

near-death-experience

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Čo je to duša? Je to naša súčasť fyzického tela a zanikne ? Existuje však aj..." />