Dojímavý príbeh o mužovi, ktorý predával na ulici perá, aby uživil svoju dcéru

Spoznajte Abdula Halima al-Attara, Sýrskeho utečenca, ktorý bol vyfotený v snahe predávať perá v uliciach Beirútu, po tom ako sa musel odsťahovať z domova, kvôli prebiehajúcemu konfliktu. Fotografiu Abdula so svojou dcérou na ramene ako sa snaží presvedčiť ľudí, aby si kúpili perá, a zabezpečil tak stravu pre nich na ďalší deň zachytil neznámy fotograf.

Táto fotografia sa okamžite stala virálnou, a poskytuje tak pohľad do každodennej reality bežných ľudí v krajinách kde vypukol konflikt.

Vďaka web developerovi menom Gissur Simonarso, ktorý založil crowdfundingový účet na pomoc Abdulovi, sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 200 000$. Tieto peniaze Abdul výhodne investoval a otvoril si viacero obchodov, kde zamestnal ďalších utečencov v núdzi. Taktiež poslal časť peňazí rodine, ako sám vraví: „tieto peniaze nezmenili život len mne ale aj život mojich detí a ďalších ľudí zo Sýrie, ktorým som pomohol následne ja“.

zdroj: diply.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Spoznajte Abdula Halima al-Attara, Sýrskeho utečenca, ktorý bol vyfotený v snahe predávať perá v uliciach Beirútu, po..." />