Ľudia, ktorí milujú prírodu sú šťastnejší, zdravší a inovatívni

Neexistuje nič lepšie ako byť hlboko v lese, úplne oddelený od ľudského kontaktu. Poskytuje nevysvetliteľný pocit pokojného vedomia. Jediné zvuky, ktoré počujete sú vaše stopy, vietor a šušťanie stromov. Ale skutočnosť je taká, že zriedka málo ľudí dostane šancu zažiť to. Sťahujú sa do veľkomiest, kde sú väčšie finančné možnosti a idú preč od prírody. Isto, niektoré betónové džungle obsahujú krásne parky, ale ich návšteva je iná, ako byť hlboko ponorený v lese. Ísť do lesa je vracať sa domov. Pôvodne sme prišli z lesa.

V skutočnosti, všetci by sme mali mať z toho prospech, keby sme ho viac navštevovali. V skutočnosti existujú konkrétne dôkazy, že ľudia vedia oceniť prírodu a vynaložiť úsilie a čas, aby boli šťastnejší, zdravší a kreatívnejší. Príroda znižuje stres a pomáha nájsť zmysel. Existuje nepreberné množstvo štúdií odhaľujúce psychologické výhody prírody. Všetky výskumy poukazujú na skutočnosť, že čím bližšie sme k prírode, tým sme viac šťastnejší. Účastníci v lese majú rozhodne menej stresu, ako keď sme v mestskom prostredí. Takže ak máte pocit sklamania alebo ohromenia, ideme na prechádzku do lesa, zvyšuje nám to náladu.

Ľudia neboli nikdy obmedzení betónom a oceľou po celý čas. V rámci toho prostredia, sa cítime ako ďalšia tvár v dave. Ale keď sme o krok bližšie k prírode pripomína nám to živé organizmy a cítime sa prepojený. Príroda v tom najčistejšom zmysle slova, je miesto kde máme pokoj aj divokosť a existuje v nej harmónia. Možno je to preto, že všetok život začal v prírode a tam celý život končí.

Príroda je najväčším učiteľom vesmíru – šepká nám, že je uprostred chaosu, život nájde spôsob ako pokračovať. Keď výjdeme z lesa prinesieme si so sebou vitálnejšie vedomie a súčasný okamih je cennejší než to, čo bolo alebo čo sa bude diať.
Prechádzky v prírode posilňujú náš imunitný systém a naše svaly.
Nie je to len naša myseľ, ktorá ťaží z času v lese ale aj naše telo.

Chemické látky sú v prírode eliminované a prispievajú k posilneniu imunitného systému človeka, ktorý je tým vystavený. Rastliny eliminujú fytoncídy, aby sme sa ochránili pred hmyzom a hnitiu. Štúdium z Nipponskej medicínskej školy v Tokiu našla spôsob kedy ľudia dýchajú tieto látky a zvyšuje sa počet buniek, ktoré sú zabité.

appreciate nature

Nehovoriac o tom, že turistika je jedným z najzdravších aktivít v okolí. Jednoduchý 60-minútový výlet môže spáliť až 500 kalórií. Je to oveľa jednoduchšie na naších telách ako beh, ktorý kladie veľký tlak na kĺby. Súčasná turistika znižuje krvný tlak, čo znamená, že môže pomôcť predchádzať ochoreniu srdca – je najčastejšou príčinou úmrtia v Spojených štátoch. Posilňuje jadro a môže pomôcť pri chudnutí.

Turistika kladie dôraz na duševné zdravie, naša myseľ začne byť ostrejšia potom, čo strávi čas v prírode. Jedno z najviac negatívnych aspektov modernej spoločnosti je to, že trávime príliš veľa času s naším telefónom. Kedykoľvek sa nudíme, podvedome siahame pre naše zariadenie. Musíme sa častejšie vzďaľovať od telefónov a niekedy si vybrať prechádzku do prírody. Vedci poslali 56 účastníkov na pešiu turistiku v rozmedzí 4-6 dní do divočiny Aljašky, Coloráda, Washingtonu. Nakoniec vedci zistili, že účastníkom sa zvýšila o 50 percent tvorivosť, celkové pozorovacie schopnosti riešia problémy po niekoľkých dňoch. Zlepšuje naše kognitívne schopnosti a rozžiari naše predstavy. Divočina je niekedy priateľ, liečiteľ alebo múza. Poskytuje všetko na oplátku ako raz napísal Anne Frank

„Najlepším liekom pre tých, ktorý sa obávajú osamelosti alebo nešťastia je ísť von. Som pevne presvedčený, že príroda prináša útechu od všetkých ťažkostí. “

zdroj:elitedaily.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Neexistuje nič lepšie ako byť hlboko v lese, úplne oddelený od ľudského kontaktu. Poskytuje nevysvetliteľný pocit..." />