Ako znížiť dieťaťu horúčku bez liekov a úplne bezpečne? Vieme ako na to

Zvýšená telesná teplota je ochranná reakcia organizmu na infekciu. Telo spúšťa mechanizmus, ktorý potláča nárast patogenných mikróbov, napomáha udržiavať vitálne funkcie a aktivuje sa produkcia interferónu, ktorý je dôležitý pri regulácii imunitného systému.

Lekári jednomyseľne neodporúčajú dieťaťu znižovať teplotu, až kým nedosiahne hodnotu 38 – 38,5. Do tej doby je potrebné, aby dodržiavalo pokoj na lôžku a dostatočný príjem tekutín.

повышение температуры у ребенка  

Ak horúčka a slabosť pretrváva, je potrebné teplotu znížiť. Paracetamol, aspirín, ibuprofen a podobné lieky na zníženie teploty majú niekoľko vedľajších účinkov, ktoré sú škodlivé pre sliznicu žalúdka či pečeň. Deti by ich mali užívať len po konzultácii s pediatrom.

Aby ste sa zbavili vysokej horúčky, ponúkneme vám zopár prírodných a bezpečných tipov.

  1. Zmiešajte jablčný ocot spolu s vodou v pomere 1:3. Navlhčite bavlnenú utierku a potrite dieťaťu čelo, spánky, zápästia, dlane a chodidlá.
  2. Pritlačte na čelo obklad s octom, ktorý má ochladzujúci účinok. Meňte podľa potreby.
  3. Teplý nápoj v podobe čaju podporí potenie a pomôže znížiť teplotu.
  4. Ubezpečte sa, že izba je dobre vyvetraná a pôsobí v nej skôr mierne chladnejší vzduch.
  5. Aby teplota čím skôr prešla, zoblečte z dieťatka nepotrebné vrstvy oblečenia.

когда сбивать температуру  

Všetky deti sú iné a preto sa odlišuje aj ich tolerancia na nárast teploty. Je dôležité si uvedomiť, že horúčka sa môže týmito spôsobmi zraziť len vtedy, keď majú deti prirodzenú farbu tváričky. V prípade, že sú bledé a teplota stúpa, je nutné navštíviť lekára.

компресс из яблочного уксуса  

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Zvýšená telesná teplota je ochranná reakcia organizmu na infekciu. Telo spúšťa mechanizmus, ktorý potláča nárast patogenných..." />