Vedci našli úplne zachovalé telo, ktoré je 500 rokov staré. Najväčší šok ale prišiel, keď zistili, čo bolo vo vnútri

Keď si predstavíme 500 rokov staré pozostatky osoby, možno si myslíte, že by sme mohli nájsť nejaké kosti alebo možno nejaké zvyšky materiálu, ktorý kedysi býval oblečený. Predstavte si teda prekvapenie vedcov, ktorí našli úplne zachovalé telo dievčaťa. A to jej bolo len 15 rokov v čase jej smrti.

Jej telo bolo zmrazené v blízkosti argentínskej sopky. Vlasy dievčaťa, telo a pleť boli zázračne uchované pri ideálnych teplotách, takže to naozaj vyzeralo, ako by umrela len nedávno.

Inkovia často obetovali deti tohto veku ako obete k svojim bohom. Tieto obetné obrady sa nazývali capacocha a zvyčajne nasledovali nejaké významné kultúrne udalosti – ako je napríklad úmrtie cisára alebo nekontrolovateľný hlad.

Vedci, ktorí našli dievča, boli schopní určiť, že trpela ochorením podobným tuberkulóze a teraz dúfajú, že vzorky odobraté z jej tela v skutočnosti môžu pomôcť pri hľadaní lieku na moderné choroby.

Úprimne sme ani sami netušili, že orgány by mohli byť zachované tak dobre po dobu toľkých rokov a len za pomoci prírodných síl …

Do komentárov nižšie nám píšte, čo si o tomto myslíte. A ak vás tento článok zaujal, nezabudnite sa oň podeliť so svojimi priateľmi na Facebooku!

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Keď si predstavíme 500 rokov staré pozostatky osoby, možno si myslíte, že by sme mohli nájsť..." />