7 dôvodov, prečo by ste nemali zverejňovať fotografie svojich detí na internete

V súčasnosti ,v dobe sociálnych sietí, má veľa z nás neprekonateľnú túžbu zverejňovať fotografie svojich detí. Prešo? Aby všetci videli, aké sú krásne, chutné a akí sme na ne hrdí. Poskytneme vám 7 dôvodov, prečo sa táto zjavne neškodná aktivita môže vyvŕbiť v niečo naozaj nebezpečné.

Chceme podotknúť, že našim cieľom nie je prehĺbiť paranoju a ani presvedčiť vás, aby ste svoje deti nikomu nikdy neukázali. V našom záujme je iba dokázať vám, že život online by mal mať svoje hranice.

Pri zverejňovaní fotografií neprezrádzajte svoju polohu.

Nie je vhodné, aby ste verejnosti prezrádzali kde vaše deti sú a a čo tam robia. Hocikto môže danú informáciu zneužiť, a s vašou pomocou bude vedieť, kde ich môže nájsť ( krúžky, škola, šport…).

Neukazujte ani záujmy a krúžky svojich detí.

Ak niekto zistí, čo vaše deti milujú, ľahšie ich dokáže oklamať a dostať tak do nebezpečnej situácie.

Nezverejňujte osobné údaje vašich detí.

Možno si poviete, že to by ste neurobili ani bez tohto pripomenutia, avšak na internete kolujú fotografie s vízami, pasmi a inými dokladmi, ktoré obsahujú fotografie ratolestí. Pokiaľ ide o dieťa, jeho celé meno a identifikačné číslo dokladu môžu byť ľahko zneužité a odhalia viac ako si myslíte.

Nepublikujte fotografie detí vedľa auta.

Toto upozornenie je hlavne v záujme bezpečnosti rodičov, než detí. Okrem toho, že poskytujete zlodejom  informácie o vašom majetku, môžete sa dostať do problémov. Napríklad rodičia na obrázku vyššie sa za túto fotku dostali do väzenia.

Neukazujte svetu fotografie, kde sú vaše deti polonahé, hoci sú na nich tak krásne nevinné.

Možno sú pre vás a vašu rodinu tieto fotografie vtipné a krásne, no ľudia s mentálnou poruchou v nich vidia niečo úplne iné.

Nezdieľajte fotografie, pre ktoré sa môžu vaše deti raz cítiť trápne.

V každom rodinnom albume sa nachádzajú fotografie, ktoré keď si deti s odstupom času pozrú, cítia sa pobúrene a rozhorčene, ako mohli takéto momenty ich vlastní rodičia zachytiť. Mali by sme si uvedomiť, že pre naše deti sú tieto fotografie kompromitujúcim materiálom aj v budúcnosti.

Vyhnite sa publikovaniu fotografií, na ktorých sú s vašimi deťmi aj iné deti.

Predtým ako pridáte na sociálne siete fotografiu svojich detí so spolužiakmi, je vhodne pouvažovať, či s jej publikovaním súhlasia aj rodičia ostatných detí. Tu už sa nejedná iba o vaše dieťa, ale ide o odkrytie identity aj ostatných pózujúcich detičiek. To môže viesť k neželaným dôsledkom.

Pamätajte, že ak zverejňujete fotografie detí, či už len medzi priateľmi, tieto fotografie môžu byť použité hocikým, kto ich uvidí a to na vlastný účel. Vždy preto myslite na bezpečnosť vašich detí.

zdroj: brightside.me

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V súčasnosti ,v dobe sociálnych sietí, má veľa z nás neprekonateľnú túžbu zverejňovať fotografie svojich detí...." />