Slovenské vinice sa objavili v najuznávanejších novinách na svete, v THE New York Times

Všetci iste poznáte svetoznáme noviny –The New York Times, ktoré sa spomínajú snáď v každom filme, seriáli či reality show. Áno ide o najpredávanejšie noviny na svete, ktorých súčasťou chce byť snáď každý nádejný spisovateľ. Tieto noviny kráčajú s dobou a už je tomu niekoľko rokov, čo svoje pôsobenie preniesli aj na internetové stránky, vďaka čomu sú nám dostupnejšie.

Práve na stránku týchto svetoznámych novín sa dostal aj článok o Slovensku a to konkrétne o Slovenských vinohradoch nachádzajúcich sa v juhovýchodnej časti našej malebnej krajiny. Ide o vinice, ktoré sú súčasťou Zemplína, konkrétne z Malej Trnej a jedná sa o produkciu vína Tokaj. Práve možno vďaka (môžeme to nazvať ) tomuto úspechu sa naše tekuté zlato časom zaradí, medzi najlepšie vína na svetovom trhu.

Na rozdiel od svetových viníc z Francúzka alebo Talianska, ktoré ročne privítajú tisíce až státisíce návštevníkov a to aj vďaka reklame a publicite ktorej sa dosť venujú, Mala Trna to ponecháva čisto na svojej produkcii, aby sa presadila svojou kvalitou, chuťou a jedinečnosťou.

21SLOVAKIA2-master675

 CreditStefano Buonamici for The New York Times

Slovenský Tokaj je jedna z najmenších vinohradníckych oblasti na svete, nakoľko sa podľa miestnych vinohradníkov rozkladá na ploche  niečo okolo 2,241 akra.

Aj napriek tomu, že tieto vinice nie sú celosvetovo známe, môžu sa pochváliť tým, že ich navštívilo niekoľko prezidentov, ako aj súčasní prezident Andrej Kiska ale taktiež tento poklad bol poskytnutý do daru rôznym svetovým vládcom, spisovateľom, umelcom, dokonca aj pápežom.

preview-4425260-1200x630-99-1469919960

Jaroslav Macik Jr., ktorý je súčasťou druhej generácie vinohradníkov, ktorí začali s týmto začali po Zamatovej revolúcii, kedy skončila nadvláda komunizmu po viac ako 4-dekádach, sa vyjadril, že tento blahodarný mok je ako „Neobjavený drahokam“.

Podobne, ako napríklad Bordeaux má svoj Cabernet a Merlot alebo Brunello di Montalcino má svoj Sangioves, tak aj Tokaj má svoj furmint Lipovina a Muškát. Toto víno je vyrábane tradičnou metódou, vína sú umiestnené v dubových sudoch, v ktorých dozrievajú a chytajú medovú farbu a následne na to sú fľašované.

21SLOVAKIA4-master675

Aby ste sa o tomto našom tekutom poklade mohli dozvedieť viac, určite vás milo privítajú miestni vinohradníci už tento september na tzv. Dní otvorených Tokajských pivníc, ktorý sa uskutoční už 12 rok, s čím je spojená prehliadka tokajských pivníc a ochutnávka vín.

Pevne verím, že aj vy ste dostali chuť na tento mok a nenecháte si ujsť príležitosť o tomto národnom tekutom poklade sa dozvedieť o niečo viac.

21SLOVAKIA3-master675

zdroj: nytimes.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Všetci iste poznáte svetoznáme noviny –The New York Times, ktoré sa spomínajú snáď v každom filme, seriáli..." />