Spoveď SLOVENSKÉHO MUŽA: 11 vecí, ktoré robím pravidelne, aby bola moja manželka šťastná

Ak chcete mať šťastné manželstvo, musíte mať šťastného partnera. Počas takmer 25-ročného manželstva som sa naučil okrem iného aj to, že drobnosti rozhodujú. Nie som dokonalý. Stále robím chyby. Avšak každý deň pracujem na tom, aby som bol najlepším manželom.

Chcem aby moja manželka vedela, že ona je jediná, ktorú milujem najviac zo všetkých.

Týchto 11 vecí robím pravidelne, aby bola šťastná:

1. Robím jednoduché práce.

Toto ráno som vysypal odpadkový kôš a ona to ocenila. Vždy pomáham s prádlom a postieľam posteľ. Aj takéto jednoduché veci dokazujú, že chcem aby bol náš dom útulným domovom.

2. Uprednostňujem jej potreby.

Vždy sa opýtam, čo chce na večeru, predtým, než výber nechám na seba. Keď spolu beháme, prispôsobím sa jej trase. Najprv ona, potom ja. Nie som pod papučou, len rešpektujem jej potreby.

3. Počúvam ju a nehľadám riešenie.

Ak sa chce so mnou porozprávať, sadnem si a počúvam. Niekedy sa opýtam, aby opísala svoje emócie a myšlienky detailnejšie. Nesnažím sa vyriešiť problém bez toho, aby ma o to požiadala. Už som to veľakrát spackal, až kým som sa naučil iba počúvať. Ženy chcú často nechať rozprávať svoje emócie, kým muži cítia nutkanie ponúknuť rýchle riešenie. Niekedy to ale nie je to, čo naozaj chcú.

4. Som k nej nežný.

Na svoju ženu som nikdy nezvýšil hlas. Nemusí sa báť, že by som sa jej vyhrážal. Milujem ju natoľko, že nedokážem k nej byť iný ako nežný. Ak nezdieľame rovnaký názor, nenechám aby emócie ovládli moje reči a skutky. Namiesto toho si pripomeniem ako veľa pre mňa znamená a som k nej ešte nežnejší.

husbandandwifehappyatwaterpark_3-825x496How-to-be-a-Happy-Couple-Thats-Envied-by-All

5. Používam láskavé a vďačné slová.

Používanie láskavých slov možno vyložiť ako prejav nehy. Ak s ňou komunikujem, nezabúdam použiť prosím a ďakujem. Moja manželka prijíma odo mňa viac uznania a lásky ako ktokoľvek iný. Uisťujem sa že vie, ako veľa pre mňa znamená.

6. Dávam jej komplimenty.

Ak má nový outfit alebo strih vlasov, všimnem si to a pochválim ju. Keď sme s priateľmi, spomeniem pred nimi koľko skvelých vecí robí: že pekne kreslí, chodí behať aj v nečase, aká je starostlivá a pod.

To všetko pretože ju milujem, a stále jej za takéto veci dávam komplimenty. Chcem aby celý svet vedel, aká je úžasná.

7. Beriem na seba zodpovednosť.

Určité veci ako vynášanie odpadkového koša, pokosenie trávnika, drobné domáce práce mám na starosti ja. A dávam si na nich záležať. Niekedy mi to trošku trvá, ale urobím to. Nechcem na ňu klásť väčšiu záťaž.

8. Počúvam, ospravedlním sa a zmením to.

Som bežec. V súčasnosti sú pre mňa 3 míle hračka. Nedávno však manželka povedala, že ak poviem “Sú to iba tri míle,” môžem neúmyselne niekoho uraziť. Týmto mi pripomenula, že niekedy aj pre mňa boli 3 míle obrovská vzdialenosť, a preto mám s každým jednať s rešpektom, bez ohľadu na to, kde na svojej ceste je. Tieto slová viac nepoužívam.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt couple

9. Pýtam sa jej na názor.

Ak mám pred sebou ťažké rozhodnutie, pýtam sa jej na názor. Je múdra, bystrá a empatická. Jej rada je pre mňa vždy cenná.

10. Podporujem ju.

Na jej posledné narodeniny som jej dal poukaz na kurz kreslenia. Miluje maľovať a toto ju v tom ešte zdokonalí. Chcem, aby si išla za svojim snom, a preto ju v tom podporujem ako viem.

11. Hovorím jej, že ju milujem.

Každý deň, aj niekoľkokrát poviem svojej manželke, ako veľmi ju milujem. Nikdy to nestratí na úprimnosti. Ona robí to isté.

Moje slová a skutky majú obrovský vplyv na to, ako sa moja manželka cíti . Jeden z manželských záväzkov je robiť všetko pre to, aby bola šťastná. Ako manželia sa musíme usilovať o to, aby našou prioritou bolo partnerove šťastie.

11 Things I Do Consistently To Make My Wife Happy Hero Image

Zdroj: http://www.mindbodygreen.com/ photo lovepanky.com www.crosswalk.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ak chcete mať šťastné manželstvo, musíte mať šťastného partnera. Počas takmer 25-ročného manželstva som sa naučil..." />