Vďaka tejto metóde odnaučíte svoje deti, aby vám neustále skákali do reči. Odporúča ju každý rodič, ktorý to skúsil

Mother having discussion with son

Aj vám sa stáva, že za vami deti utekajú, len aby vám povedali, čo im práve vtedy prebieha mysľou bez ohľadu na to, či na ne máte čas alebo náladu?

Ak budete poznať túto geniálnu techniku, viac sa to nebude opakovať.

Kate z blogu An Everyday Story dostala od svojej kamarátky skvelú radu. Raz, keď sa s kamarátkou rozprávala, prišiel za ňou jej 3-ročný chlapec, ktorý jej chcel niečo povedať. Namiesto toho aby ich vyrušil, položil ruku na kamarátkine zápästie a čakal.  Ona položila svoju druhú ruku na tú jeho, aby potvrdila, že naňho nezabudne.

Kate hovorí: „Akonáhle dokončila to, o čom mi rozprávala, otočila sa k nemu a venovala mu pozornosť. Bola som v úžase. Tak jednoduché. Tak vľúdne. A rešpektujúce obe strany – matku aj dieťa. Jej syn počkal iba pár sekúnd, kým dokončí vetu a potom mu venovala celú svoju pozornosť.

Môj manžel a ja sme sa tento zvyk snažili implementovať aj do našej rodiny. Vysvetlili sme svojim deťom Jackovi a Sarah, že ak chcú niečo povedať a niekto iný práve hovorí, majú položiť ruku na naše zápästie a čakať. Vyžaduje si to istý čas a tréning, avšak deti nás už viac neprerušujú a nevyrušujú.“

Už nikdy viac nebude ‘Počkaj!‘ alebo ‘Prosím ťa, nevyrušuj /neprerušuj ma.“ Iba jednoduché gesto.

Skúste, funguje to!

zdroj: aneverydaystory.com / zdroj foto: Parenting Tips & Family Tools

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Aj vám sa stáva, že za vami deti utekajú, len aby vám povedali, čo im práve vtedy..." />