9 obalov od potravín, ktoré ste doteraz otvárali nesprávne

Človek sa učí počas celého života. Táto dogma platí pre všetky jeho aspekty. No nie vždy platí aj to, že väčší počet prežitých rokov znamená viac praktických vedomostí a viac šikovnosti.
Chillin vám ukáže deväť potravinárskych výrobkov, ktoré ste doposiaľ otvárali zle. My vás aj naučíme, ako to urobiť jednoduchšie a efektívne!

Balený cukor

Balenie tohoto všadeprítomného cukru do kávy bolo vyvinuté Benjaminom Eisenstadtom. Myšlienka, ktorá stojí za ním je veľmi jednoduchá. Chcel si osladiť kávu cukor bez toho, aby mal nepríjemne lepkavé ruky, alebo aby si znečistil cukor baktériami z neumytých dlaní. Prišiel na to, že je lepšie cukor roztrhnúť v polovici, než odtrhnúť vršok.
Zaručujeme vám, že ak si budete týmto spôsobom sypať cukor do kávy, ani zrnko neostane v obale a bude to úplne hygienické.

Zemiakové lupienky Pringles

Vychutnávanie si Pringles zemiakových lupienkov bude omnoho viac pohodlné, ak do obalu vsuniete viackrát prehnutý výkres. Lupienky sa tak budú dať jednoducho vysunúť von.

Bežné zemiakové lupienky

Vystrihnite centrálnu časť balenia nožnicami alebo iným ostrým predmetom. Takto sa vám už nestane, že vám budu lupienky padať po stole. Poslúži to ako miska.

Varené zemiaky

Pred varením si zemiaky v strede narežte po celom obvode. Po varení ich nechajte pár minút v studenej vode. Takto sa budú dať zemiaky ošúpať jednoducho a navyše bez noža.

Tic Tac

Jediné, čo musíte urobiť, je otočiť krabičku na bok a cukríky TIC TAC by mali po jednom vypadnúť na veko. (nie, ani my sme o tom netušili!)

Smotana do kávy

Otvorte len časť obalu (na fotografii vpravo), priečne cez hornú časť nádoby pre vytvorenie trojuholníkového otvoru. Teraz by ste mali byť schopní naliať kávu do šálky bez toho, aby ste ju rozliali.

Káva z McDonaldu

Nemusíte sa už viac báť trička špinavého od kávy. McDonald, ako aj ďalšie spoločnosti teraz používajú špeciálne viečka, ktoré sa otvárajú veľmi jednoducho. Už viac nehrozí aby ste sa náhodou obliali.

Kartón od džúsu

Otvor na kartóne je zvyčajne umiestnený bližšie k jednej strane ako k druhej. Pokiaľ si nalievate džús touto stranou, vzduch sa dnu dostane skôr a tak vám džús vystriekne. Správny spôsob, ako to urobiť, je držať kartón s otvorom v hornej časti. Potom džús potečie hladko bez zbytočného pŕskania.

Kokosové orechy

Pozrite sa na tri čierne škvrny na kokose, umiestnené blízko pri sebe. Prepichnite obal kokosu v jednej z týchto škvŕn pomocou skrutkovača alebo ostrého noža. Vložte slamku a môžete … piť!

Jedlo z konzervy

Držte plechovku pevne. Otvárajte ju pomocou otváraka na konzervy, zatiaľ čo s ňou pohybujete k sebe. Takto by ste ju mali otvoriť čistým rezom bez akýchkoľvek komplikácií.

zdroj: brightside.me

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Človek sa učí počas celého života. Táto dogma platí pre všetky jeho aspekty. No nie vždy..." />