Zistíte svoje symptómy v čínskej medicíne: smútok spôsobuje ochorenie pľúc, hnev ochorenie pečene….

Podľa čínskej medicíny, každý orgán reprezentuje konkrétnu emóciu. Emócie sú hlavným dôvodom vzniku chorôb. Číňania veria v päť základných elementov – zem, voda, oheň, vzduch a kov – nachádzajúci sa v každom ľudskom tele. Pre dobré zdravie je dôležitý balans medzi všetkými týmito elementmi.

Zachrípnutý hlas

Ak máte zachrípnutý hlas, znamená to, že vaše pľúca majú nedostatok energie.

Červené oči

Červené oči naznačujú problém s pečeňou.

Zažltnutá tvár

Zažltnutie tváre naznačuje nedostatok krvi a energie v slezine.

Ak má žena problém s otehotnením, môže to mať čo to dočinenia s obličkami.

Podľa čínskej medicíny, práve emócie sú hlavnou príčinou ochorenia každého orgánu, ktorý je spojený s tou ktorou emóciou.

Pľúca – smútok

Pečeň – sklamanie

Obličky – strach

Brucho  – starostlivosť

Taktiež každé telo má svoju vlastnú chuť. Teda pľúca potrebujú korenie a pikantnosť, pečeň kyslé, slezina sladké a obličky slané. Čínsky lekári tvrdia, že orgány majú svoju vlastnú cestu energie. Táto energia sa nazýva „qi“ a závisí od krvi. Krv je totiž matkou energie a krv energiu aj ovláda.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chines medicine

Obličky sú ústredným orgánom v tele

Na základe čínskej medicíny, obličky sú dôležité orgány a predstavujú základ yin a yang ako energetického centra. Sú spojené s kostrou, sluchom a strachom.

Zlyhania liečby ovplyvňujú všetky telesné systémy. V čínskej medicíne, každý orgán je spojený s poveternostnými podmienkami, čo znamená, že každé ročné obdobie korešponduje s konkrétnym orgánom.

Vietor spočíva v pečeni. Preto niekedy môže spôsobiť bolesti hlavy a závraty.

Jednou z najdôležitejších funkcii pečene je uľahčiť pohyb energie, sviežu a čistú myseľ do celého tela. Ľudia so zdravou pečeňou sú tichí, ľahko sa rozhodujú a sú dobrí vodcovia. V prípade, ak je problém s pečeňou je považovaná za zapnutú. To je termín pre definovanie problému s funkciou pečene. Problém s pečeňou má priamy vplyv na fyzický a emocionálny stav.

V čínskej medicíne sa má za to, že tento nesúlad je spojený s hnevom, tvrdohlavosťou a násilím. V prípade, že sa problémy prejavujú v podobe emócii, nemôže sa tento stav pečene zlepšiť. Následkom toho sú depresie a poruchy nálad.

Medzi najčastejšie príznaky tohto syndrómu patrí únava, menštruačné problémy, stres a alergie.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chines medicine

zdroj:healthylifetricks.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Podľa čínskej medicíny, každý orgán reprezentuje konkrétnu emóciu. Emócie sú hlavným dôvodom vzniku chorôb. Číňania veria v päť..." />