Rodinka bola na výlete u prekliateho hradu. Objavil sa na fotke legendárny duch? FOTO

Neďaleko škótskeho Aberdeenu leží hrad zo 16. storočia, okolo ktorého panuje niekoľko legiend. Tá najznámejšia rozpráva o duchu ženy s bábätkom v náručí prechádzajúcej sa hradom. Turistom sa ju zrejme podarilo vyfotiť!

Duch takzvanej Green Lady sa údajne zjavuje v jednej z miestností hradu Crathes, ktorú obchádza s bábätkom v náručí. Medzi tých, ktorí prisahajú, že ducha videli, sa dokonca počíta aj kráľovná Viktória, ktorá tu kedysi nocovala. Hovorí sa, že duchom má byť dievča, ktorá mala dieťa s jedným služobným a všetci traja mali hrad opustiť, keď prišiel o prácu. To však vyvracia legenda o tom, že pri oprave hradu našli za krbom kostru ženy s malým dieťaťom …

Rodina Billa Andrewa teraz verí tomu, že videli ducha Green Lady aspoň na fotografii, ktorú zaobstarali pri výlete na hrad Crathes. Osemdesiatročný Bill sa tam vybral so svojou dcérou Coleen, vnučkou Jessicou, a jej synom Findleym. Anglický dôchodca dve ženy s pravnúčat vyfotil pred hradom a keď sa potom všetci pozreli na fotografiu, vyrazilo im to dych.

Vo dverách hradu sa dá rozpoznať akási silueta podivnej postavy. „Neviem, či to bol duch. Aby som povedal pravdu, tak som nič netušil o miestnej legende, „vyhlásil Bill. Miestne správcovi tvrdí, že sa na hrade dejú čudné veci, však ducha Green Lady sa nepodarilo vidieť už niekoľko rokov. Legenda však rozpráva, že keď je jej duch Videli, predznamenáva to smrť niekoho z rodu Burnett, ktorí hrad v 16. storočí postavili.

FOTO: South West News Service

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Neďaleko škótskeho Aberdeenu leží hrad zo 16. storočia, okolo ktorého panuje niekoľko legiend. Tá najznámejšia rozpráva..." />