11 skvelých trikov na to, aby vaše zariadenia v domácnosti vyzerali ako nové

Každý, kto je v kontakte s dnešným moderným svetom využíva minimálne 2-3 rôzne pomôcky v domácnosti. Samozrejme, že všetky tieto technológie sú krátko trvácne a preto sa ich snažíme udržiavať v čo najlepšom stave.
My v Chilline sme vyskúšali nasledujúcich 11 trikov na vlastných zariadeniach, aby sme ich mohli odporúčať vám.

1. Valček, ktorý používate pri odstrňovaní chlpov vašeho zvieratka z kabátov, sa dá využiť aj inak! Skúste s ním odstrániť prach z vašich reproduktorov

Jednoducho s ním prejdite po reproduktore. V niektorých prípadoch to zlepší aj jeho zvuk.

2. Vaše slúchadlá môžete vyčistiť pomocou zubnej kefky

Namiesto toho, aby ste sa trápili odstraňovaním špiny, ktorá sa akumuluje v mriežke slúchadiel špáradlom, použite kefku na zuby. Umiestnite kus papiera alebo uterák na stôl, držte slúchadlo mriežkou smerom nadol a starostlivo ju očistite s kefkou na zuby.

3. Špina z povrchu slúchadiel sa dá vyčistiť pomocou obyčajnej gumy na gumovanie

Skúsenosť ukazuje, že čistenie elektrických zariadení a drôtov s kvapalinami s obsahom alkoholu môže rozleptať ich povrch a viesť k zlyhaniu zariadenia. To je dôvod, prečo by ste mali dať prednosť inej metóde ako sa zbaviť špiny. Vyskúšajte obyčajnú gumu na gumovanie.

4. Konektory sa čistia zásadne pomocou medzizubnej kefky

Veľkosť týchto kief takmer dokonale zodpovedá veľkosti otvoru pre pripojenie slúchadiel na vašom zariadení, takže je to nenahraditeľná súčasť čistenia. Ale pamätajte: Pred čistením jacka pre slúchadlá skontrolujte, či je prístroj úplne vypnutý.
5. Lepiaca páska je pomocník pri čistení klávesnice
Jednoduchý spôsob ako mať klávesnicu vždy čistú. Navyše to nestojí takmer žiadnu námahu.
6. Obrazovka všetkých zariadení by sa mala čistiť pomocou mikrovlákien
Nikdy nepoužívajte papierové utierky. Môžete si obrazovku jednoducho poškriabať.
7. Prach z obrazovky odstraňujte zásadne len pomocou filtra na kávu
Materiál, z ktorého sa filter vyrába je vhodný práve na čistenie obrazovky. Nemôžete s ním nič poškrabať a výborne zachytáva prach.
8. Doma vyrobený čistič USB portov
Ak si chcete vyrobiť tento jednoduchý nástroj, budete potrebovať:
1. Tuhý kus plastu
2. Super lepidlo
3. Syntetický materiál na čistenie (napríklad mäkká časť suchého lepiaceho zipsu)
Odstrihnite kus syntetického materiálu a plastu. Mali by byť o niečo užšie ako je šírka USB portu. Oba kusy prilepte dokopy. Akonáhle lepidlo zaschne, starostlivo vyčistite všetky USB porty.
9. Na obrazovku stačí aj obyčajný papier! 
Papier je ideálny pre čistenie skiel obrazoviek. Môže tiež pomôcť pri zbavovaní sa všetkých škrabancov, ktoré sa objavili na smartphone alebo na tablete. Aplikovanie krúživými pohybmi ich dopomôže odstrániť v priebehu niekoľkých minút.
10. Škrabance sa dajú odstrániť aj pomocou špeciálneho lesku na odstraňovanie škrabancov
Aby ste sa vopred ubezpečili, že váš smartphone neutrpí  žiadnu škodu v dôsledku odstraňovania škrabancov, vypnite ho a starostlivo pozakrývajte všetky tlačidlá, mikrofón a všetky ostatné porty po bokoch s lepiacou páskou. Teraz na obrazovku naneste trochu lesku a veľmi starostlivo ho votrite do obrazovky pomocou mäkkej handričky.
11. Okolie tlačidiel na vašom smartfóne môžete vyčistiť tiež pomocou zubnej kefky
Táto metóda je veľmi vhodná aj pre smartfóny. Usadeniny nečistôt a prachu sa pomocou zubnej kefky odstraňujú veľmi jednoducho.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Každý, kto je v kontakte s dnešným moderným svetom využíva minimálne 2-3 rôzne pomôcky v domácnosti...." />