Odpustiť človeku nie je tak jednoduché. Viem, ako to urobiť a pomôcť ti

Všetci, aj tí málo chápaví, vedia, že prosiť o odpustenie a odpustiť, pôsobí na nás blahodárne. Očisťuje to dušu, zabúda sa na krivdu, závislosť, pomáha obnoviť vzájomné porozumenie, ktoré je  súlade s vašou harmóniou osobného života. A v konečnom dôsledku nedovolí  rozmáhaniu psychosomatických vplyvov.

Počas svojho života som videl mnoho, meditácie, práca s emóciami, príbehy klientov, a to všetko ma prinútilo zamyslieť sa nad tým, prečo je tak ťažké odpúšťať. Nie je možné odpustiť, pokiaľ sa človek nepýta, nič na to nepovie, nič preto neurobil. To prináša neprítomnosť svojich vlastných hraníc a to dáva inému silu správať sa k vám rovnako. Požiadať o odpustenie a odpustiť, je v duchovnosti, ale pracuje iba s tými, u ktorých je tá istá úroveň hodnôt, ako u vás.

Vo všetkých ostatných prípadoch prosíte o odpustenie Boha, prosíte za seba, za iného človeka, prosíte o dopustenie za seba, pretože ste nedobre zmýšľali, hnevali ste sa a zúrili ste. A hovorí sa: Boh ti odpustí.

Prečo sú muži osobitná kategória? Pretože ich od detstva učia, že sú chválení a káraní za činy, nie za situáciu. Pre nich je normálna logika, urobiť niečo, za čo by ženy prosili o odpustenie. To je ako napríklad povedať žene: Si krásna. Je to pekné, ale aj mätúce. A nie je jasné, čo s tým robiť ďalej.

Všeobecne platí: žiadajte odpustenie u Boha, žiadajte za seba, i za vinníka – Boh odpustí. Pokiaľ on sám k vám nepríde.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Všetci, aj tí málo chápaví, vedia, že prosiť o odpustenie a odpustiť, pôsobí na nás blahodárne...." />