Toto objasňujúce svedectvo dopravnej nehody dohnalo policajtov k slzám

Dopravné nehody sú dnes pomerne časté a zamestnanci cestnej dopravnej polície si už zvykli na mnohé nehody a ich následky. Je takmer nemožné ich niečim prekvapiť. Avšak následky jednej havárie doslova a do písmena vystrašila celú posádku. Dôvodom toho bolo geniálne objasnenie jedného zo svedkov tejto dopravnej nehody a samozrejme, udalosti vedúce k nej.

 

Prinášame vám text toho majstrovského diela, samozrejme sme vynechali podrobnosti o menách účastníkov dopravnej nehody a evidenčné čísla aut. Je nutné si to prečítať celé. Išiel som po Červenoarmejskom prospekte na svojom skútri Gilera Fuoco 500. Striktne som dodržiaval pravidlá cestnej premávky a pozorne som sledoval dopravnú situáciu.

 

Na križovatke s Berounskou ulicou čakalo prekvapenie pre mňa a ostatných účastníkov dopravy, na červenú vyrazilo čierne  auto značky Hummer bez konkrétneho čísla. Vytušil som nebezpečenstvo a aby som zabránil nehode, musel som sa uhnúť na chodník. Po vykonaní tohto manévru som začul za sebou silný náraz. Otočil som sa a videl som, že Hummer narazil vedľa mňa do auta značky Suzuki Jimny. Pri údere sa u Suzuki úplne rozbila kapota. Za volantom Suzuki sedela dievčina a ja som jej bežal dať prvú pomoc.

V automobile taktiež na zadnom sedadlo sedelo dieťa v detskej sedačke. Otvoril som kufor a vybral som z neho dieťa (chlapčeka asi štvorročného). Zároveň som z kufra vybral výstražný trojuholník a umiestnil som ho na ceste. Potom som pomohol dievčaťu vyjsť z auta cez okno na strane vodiča Po utvrdení sa, že žena aj dieťa nemajú  žiadne zranenia, odviedol som ich do bezpečia a zastavil som Mitsubishi Airtrek a požiadal som vodiča, aby zavolal dopravnú políciu a záchranku.

 

Potom som podišiel k Hummerovi, aby som sa pozrel či posádka tohto auta nepotrebuje pomoc. V otvorenom okne som videl dvoch ľudí. Mali tmavú pleť, kučeravé vlasy a charakteristický vzhľad, čo nasvedčovali tomu, že prišli z južných krajín. Napadlo ma, že by možno mohlo ísť o zblúdilých turistov zo Španielska.  Ovládam španielčinu, lebo detstvo som strávil v Madride, kde môj otec pracoval na veľvyslanectve. Preto som sa rozhodol opýtať južanov v čistej španielčine, či vôbec zaregistrovali červenú farbu na semafore: „ Al huele Pido rosa?“

 

Vodič Hummeru namiesto odpovede ma cez otvorené okno udrel ľavou rukou do hlavy. Keďže som si nestihol zložiť helmu z hlavu, odniesli si to jeho štyri prsty na ruke. Potom vodič vystúpil z auta a znova ma udrel pravou rukou do hlavy. Vtedy si uštedril tú zlomeninu. Za vodičom Hummeru vystúpil jeho spolucestujúci, ktorý ma udrel nejakým predmetom do chrbta. Nespôsobilo mi to žiadnu bolesť, pretože pod motocyklistickou vestou nosím ochrannú vestu známu ako „korytnačka“ . Nechcel som sa pustiť do bitky s účastníkmi nehody a tak som ich len jemne položil na vozovku a čakal som na príchod polície. To že mal spolucestujúci zlomený nos a čeľusť sa dá vysvetliť tak, že cestoval bez bezpečnostného pásu a v dobe nárazu nefungoval airbag, takže sa tento človek udrel o palubnú dosku.

 

To, že sa okolo dopravnej nehody nahromadili občania na motocykloch a skútroch, nemám čo povedať. Videl som ich prvý krát.

 

Taktiež nemôžem objasniť, kto rozrezal kolesá na Hummeri, rozbil všetky kolesá, porezal kožené čalúnenie, prelomil strechu, ešte viac poškodil kapotu a poškodil motor. Na takéto akcie nemám najmenšieho záujmu. Pravdivosť mojich slov môžu potvrdiť svedkovia a účastníci nehody, ako je napríklad vodič auta Mitsubishi Airtrek a Suzuki Jimny. Ach jaj, vytrvalosť a humor tomuto mužovi nechýbali. Kiežby takých ľudí bolo viac. Ak aj teba pobavil tento článok, podeľ s ním so svojimi priateľmi.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt авто аварии

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Dopravné nehody sú dnes pomerne časté a zamestnanci cestnej dopravnej polície si už zvykli na mnohé..." />