Viete prečo toľko slávnych celebrít zomrelo v roku 2016? Poznáme dôvod

Alan Rickman, David Bowie, Carrie Fisher, George Michael, Leonard Cohen … Ani celý perex by nám nestačil k vymenovaniz tých, ktorí odišli na večnosť v tomto roku. A zdá sa, že to ani na sklonku posledného mesiaca nekončí – dnes sa do hviezdneho neba odobrala herečka Debbie Reynolds. „Prečo?“ Pýta sa svet v reakcii na toľko úmrtí v tak krátkom čase. Niekoľko teórií by tu bolo.
S každým novým prebudením prebleskne hlavou myšlienka, koho si pani Smrť vzala pod krídla tentoraz.

Posledné dni, mesiace sú šialené – osobnosti svetovej hudobnej, filmovej aj iné scény ako by hromadne rezignovali na tento svet. Alebo svet na nich. Predstaviteľ profesora Snapa Alana Rickmana, spevák David Bowie, spisovateľ Umberto Eco, spevák Prince, Leonard Cohen a George Michael… nielen tí všetci tento rok zomreli
Šialené tempo smrti sa ťažko chápe. Zvlášť, keď človek nepozná príčinu.

Existuje niekoľko teórií, prečo toľko rešpektovaných osobností zomrelo v tak krátkom čase, resp. prečo na nás ťarcha úmrtia tak dolieha:

1) Vzostup popularity sociálnych médií, ktoré oplakávajú úmrtia, a rýchle presakovanie takých správ.
2) Vzrast kultu celebrít od 50. rokov minulého storočia.
3) popkultúrne ikony z neskorých 20. rokov sa nachádza vo veku, keď je smrť prirodzená.
4) Z rovnakého dôvodu teraz s väčšou pravdepodobnosťou budeme počuť o celebritách narodených počas baby boomu.
5) Rastúce znečistenie.
6) Znižovanie kvality jedla.
7) Pokles všeobecnej životnej úrovne.
8) Očakávaný pokles dĺžky života od roku 1993 (aspoň v USA, tvrdí štúdia).

Poslednú teóriu znovuobjavila prispievateľkou na blog Medium Judy Anne. Píše, že k úmrtiu toľkých celebrít mohol prispieť nezdravý životný štýl v ich mladosti. To zažívali v 60., 70. a 80. rokoch, kedy „frčali“ cigarety, drogy aj alkohol. Dáva to zmysel vzhľadom k experimentovaniu s drogami známemu Carrie Fisher, Princovi alebo Georgovi Michaelovi. Bowieho rakovina pečene sa zase čiastočne pripisuje jeho nadmernej spotrebe alkoholu.
Smrťou sa zaoberal pred sto rokmi aj rakúsky neurológ Sigmund Freund, podľa ktorého je „v nevedomí každý presvedčený o svojej vlastnej nesmrteľnosti a je pre neho skoro nemožné si predstaviť svoju vlastnú smrť“. Možno teda predpokladať, že početné skonania sú priesečníkom všetkých uvedených teórií.

(Photo: Trudy Barry/Konbini)

Zdroj: Konbini

Zdroj: Pinknews.co.uk
Zdroj: Rollingstone.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Alan Rickman, David Bowie, Carrie Fisher, George Michael, Leonard Cohen … Ani celý perex by nám..." />