Ako pomôcť človeku, ktorý spadol na koľajnice v metre alebo vlakovej stanici? Toto odporúčanie môže zachrániť život

Človek nikdy nevie, čo sa môže stať. Prečo ľudia padajú na koľajnice v metre? Je to veľmi jednoduché: na miestach, kde sa nachádza množstvo ľudí, tlačia sa a vtedy v nečakanej chvíli sa môže stať, že človek upadne.

Tento návod by mal byť na každej stanici. Ak človek spadne na koľajnice v metre, má šancu sa zachrániť. V prípade, že obeť nevie, čo má robiť, nastane panika a situácia je veľmi zlá.

Bezpečnosť v metre

Prvé pravidlo – nesnažte sa pomôcť na vlastnú päsť. Pod plošinou sa nachádza kontaktná koľajnica. Ak sa jej dotknete, môže vás zasiahnuť elektrina, ktorá je tak silná, že vás to môže stať život.

Ľudia spadol na koľaje v metre  

Návod na prežitie

Ak nevidíte vlak na blízku, zdvihnite sa a bežte medzi koľajnicami rovno na to miesto, kde stojí prvý vagón, zvyčajne býva označené čierno – bielymi pruhmi. Pritom hlasno kričte, aby si vás ľudia všimli a upozornili službukonajúceho.
Ak sa vlak približuje, budete si musieť ľahnúť na trať medzi koľajnicami a zakryť si hlavu rukami. Je potrebné ľahnúť si hlavou oproti vlaku, aby nestrhol odev a nezranil vás.

  Ľudia spadol na koľaje v metre fotka
Výška dráhy je 0,5 m. Ak urobíte všetko správne, zostanete celý a bez ujmy na zdraví.

Čo robiť, keď niekto spadol na koľajnice pred vami? Zostaňte v pokoji a okamžite informujte službukonajúceho alebo dispečera o kritickej situácii cez tiesňové volanie. Taktiež o tom môžete informovať hociktorého zamestnanca metra. V žiadnom prípade nechoďte k nemu a nesnažte sa mu pomôcť, pamätajte: koľajnice sú pod silným elektrickým napätím.

Bezpečnosť v metre  

Taktiež môžete zadať informáciu do vlaku „STOJ“ krúživými pohybmi rúk na platforme. Vodič si to všimne a spomalí, ale to je krajné opatrenie, je potrebné najprv o tejto situácii informovať službukonajúceho.

V prípade, že vám niečo spadlo na koľajnice, nie je nutné liezť po ne. Zriadenec v metre vám ich vyzdvihne, stačí mu len o tom povedať.

Ľudia padol na koľajniciach foto  

Ak nechcete, aby sa nehoda neskončila fatálne, pozrite si toto video a ukážte ho,prosím, všetkým svojim priateľom.

A nezabúdajte: žiadna panika! Iba pokojné, vyrovnané a premyslené akcie môžu zachrániť život v takej nebezpečnej situácii. Zdieľajte tento záchranársky článok so svojimi priateľmi.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Človek nikdy nevie, čo sa môže stať. Prečo ľudia padajú na koľajnice v metre? Je to..." />