Vaše dieťa neustále plače? Potom by ste mu mali skontrolovať jeho nohy. Tu je dôvod

Mnohí rodičia začnú panikáriť v situácií, kedy nevedia pochopiť, prečo ich dieťa plače. Je nakŕmené, čisté, zdravé, ale z nejakého dôvodu sa nevie utíšiť. Povieme vám o jednej príčine, ktorá so sebou nesie skutočné nebezpečenstvo a bohužiaľ, veľa rodičov o nej nevie.

Ťažko uveriť, že za tým môže byť obyčajný vlas zachytený v detskej ponožke. Dokáže sa pevne omotať okolo palca dieťatka, čo sa prejavuje jeho neprirodzenými pohybmi. Vlas spôsobuje silné bolesti a blokuje prietok krvi, čo môže viesť až k amputácií prstov, ak si hrozbu nevšimnete dostatočne skoro. Časom je vlas komplikovanejšie vidieť, pretože tkanivo okolo neho začne napúchať.

facebook ©

Scott a Jessica Walker – mladí rodičia, ktorí sa už s týmto javom stretli. Ich malá dcérka plakala po celý deň aj keď sa zdalo, že na to nemala žiaden dôvod. Jessica jej dala dole ponožky v nádeji, že ju upokojí, ale náhodou si všimla opuchnutý a sčervenaný prst. Ako sa neskôr ukázalo, na vine bol vlas, ktorý sa jej obtočil okolo prsta.

Ak by nemali po ruke pinzetu a lupu, skončilo by sa to zle! Hoci sa to nestáva často, ale mnoho rodičov sa s tým pravidelne stretáva. Povedzte o tom aj vašim známym zdieľaním článku.


zdroj: adme.ru / oksun70 / depositphotos

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Mnohí rodičia začnú panikáriť v situácií, kedy nevedia pochopiť, prečo ich dieťa plače. Je nakŕmené, čisté,..." />