10 najlepších filmov o láske a vášni. Ideálne na dlhé večery pre každú ženu

Láska a vášeň sú prítomné v živote každého človeka. Táto téma je základom pre mnoho filmov. Medzi nimi sú tie, ktoré prebudia dávno zabudnuté city.

Redakcia „Chillin.sk“ pre vás pripravila výber tých najlepších filmov, ktoré vás nenechajú nudiť sa počas chladných večerov. Šťastné pozeranie!

Filmy o vášnivej láske

 

  • Siedmy hriech

 

V hlavných úlohách hrajú Angelina Jolie a Antonio Banderas, čo už teraz signalizuje vzrušujúci a zmyselný film. Bohatý kubánsky obchodník Luis Antonio Vargas sa chystá oženiť s Američankou, ale vôbec netuší, akú úlohu bude hrať v jeho živote žena.

Keď sa pobláznenie zmení vo vášeň, keď sa žena stáva posadnutosťou, keď sa myseľ rúti do priepasti, keď sa láska premení na smrteľnú súboj. Zákerne  mazaný plán aferistky Júlie začína praskať vo švíkoch, pretože si uvedomí, že v skutočnosti je zamilovaná do muža, ktorého sa rozhodla podvádzať.

 

  • Zaľúbení

 

Slávny diplomat uvidí na bále očarujúcu aristokratku a stáva sa takmer manicky posadnutý touto ženou. Nádherne krásny obraz, scenérie, kostýmy, výhľady na mestá – všetko je dokonalé.

 

  • Základný inštinkt

 

V tomto filme sa spája mnoho vecí: psychológia, vášeň, lesť, láska… Detektív Nick Curran vyšetruje vraždu sexuálnej povahy. Podozrenie padá na priateľku zavraždenej Catherine – spisovateľku, ktorá vydala celý rád šokujúcich románov. Vo svojej poslednej knihe podrobne opísala podobný trestný čin.

Ale očarujúca a neuveriteľne sexi hlavná postava má úžasnú schopnosť manipulovať mužmi, prebúdzajúc v nich základný inštinkt.

 

  • Horúci mesiac

 

Obvyklá dovolenka na výletnej lodi zvláštnym spôsobom zmení život dvoch párov, ktoré nemajú dostatok vzrušenia. Ale nemení sa k lepšiemu.

Hlavných hrdinov nezaujíma romantika a vznešená láska, oni chceli preskúmať svoju vášeň. Študovali sa navzájom, až dospeli k sebadeštrukcii.

 

  •  Opití láskou

 

Barry má po tridsiatke, ale kvôli svojim výbuchom hnevu sa nikdy nenaučil komunikovať s ľuďmi. Zvlášť so ženami. Ale šťastena mu ešte nedala košom. Jedného stretáva podivnú dievčinu, ktorá je predurčená zmeniť jeho život…

 

  • Láska

 

Prvé obrazy filmy vám umožnia oceniť odvahu režisérovej myšlienky: zobraziť lásku takú, aká je, s tou najpodstatnejšou erotickou zložkou. Nie je to atraktívne? Koniec koncov je tu dualizmus tela a duše. Ich spojenectvo. Bez akýchkoľvek tajomstiev, má plnú dôveru divákov. Aj vy oceníte gesto tohto režiséra.

  

 

  • Detské hry

 

Hrali hru, ktorú si mohli vymyslieť iba oni. Hra „vadí – nevadí“. Hrali ju v detstve, kedy zisťovali navzájom svoje slabé miesto, až sa stali dospelými.

Všetko sa zmenilo, ale už nedokázali odlíšiť život od hry. Ale nikto si to nechcel pripustiť. Žartovali, vysmievali sa jeden z druhého a spôsobovali si bolesť a tým strácali aj roky…

 

  • Rojkovia

 

Paríž 1968: demonštrácia študentov, barikády na uliciach a vo vzduchu cítiť revolúciu. Ale traja mladí ľudia majú vlastnú realitu – svet kina. Dní a noci sledujú filmy a ani nevychádzajú z domu…

Kino sa stalo ich životom. Zo začiatku je to len koníček, ale potom – zložitá sieť psychických a sexuálnych vzťahov. Medzitým na uliciach vrcholí revolúcia…

 

  • Pianio

 

Nemá Ada spolu s malou dcérou a milovaným pianom opúšťajú rodné Škótsko a odchádzajú na druhý koniec sveta, na Nový Zéland, kde Adu očakáva nový manžel Stewart. Odmieta vziať piano do domu a to ostáva na brehu. Ada, ktorá nehovorí od šiestich rokov, svojou mlčanlivosťou stále hnevá svojho manžela. Pre túto silnú ženu nie je mlčanie súhlasom.

    

 

  • Lolita

 

Ďalšia skvelá filmová adaptácia kontroverzného románu Vladimira Nabokova o neopätovanej láske zrelého muža k mladej nymfomanke. Učiteľ francúzskeho jazyka, Humbert – Európan anglo-švajčiarskeho pôvodu, prichádza do malého mestečka v Novom Anglicku

Je dobre vychovaný, vzdelaný, vtipný a obľúbený u žien. Ale jeho duša je chorá na spomienku jeho prvej lásky. Stretnutím mladej 12- ročnej Lolity, Humbert dúfa, že znovu získa späť svoj stratený raj…

Tieto nádherné filmy sú založené na jednej téme, ale vzhľadom na niekoľko uhlov, majú rôzne žánre. Ale veríme, že si tu nájdete svoj obľúbený film na mnoho rokov, ak ste si už medzitým nevybrali.

Nezabudnite nám povedať o svojom obľúbenom filme v našich komentároch. A taktiež, zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Láska a vášeň sú prítomné v živote každého človeka. Táto téma je základom pre mnoho filmov. Medzi nimi..." />