Rebríček alkoholu podľa jeho nebezpečnosti. Budete šokovaní, čo ja na prvom mieste!

Oslavy, sviatky, dovolenky a stretnutia so starými priateľmi si len málokto vie predstaviť bez prípitku či alkoholu rôzneho druhu. Môžete byť aj zanietený abstinent, ale aj napriek tomu je vhodné, aby ste vašich hostí ponúkli dobrou fľašou. Ak však nechcete pociťovať rannú opicu, je dôležité, aby ste vedeli ako alkohol piť s minimálnym poškodením organizmu.

рейтинг алкоголя по вредности

Pravdepodobne už viete, že je zdraviu prospešné vypiť si jeden pohár vína a že už dva poháre šampanského vám udrú do hlavy. Čo sa týka silného alkoholu, je to trochu komplikovanejšie. Pripravili sme pre vás krátky rebríček alkoholických nápojov, zoradený podľa jeho škodlivosti.

  1. miesto – Rum

Zbožňovaní pirátmi sa tento nápoj dá považovať za užitočný. Je v ňom vysoký obsah draslíka, fosforu a zinku. Takže, ak ste zrazu vypili veľké množstvo tohto alkoholu, pravdepodobnosť otravy je minimálna. Reč je však o čistom rume  a nie o jeho prítomnosti v rôznych kokteiloch.

рейтинг алкоголя по вредности

  1. miesto – Tequila

„Olízať, prehltnúť a zahryznúť!“ – slogan tohto nápoja. Áno, tequila je síce silná, ale aj užitočná. Agáve obsahuje polysacharidové fruktany, ktoré upravujú kyslosť žalúdka a pomáhajú s vredovými zápalmi. V malom množstve sa dokonca jedná o liečivý nápoj. Okrem toho, soľ udržiava vodu v tele a preto vás nasledujúce ráno nebude príliš sušiť v ústach.

рейтинг алкоголя по вредности

  1. miesto – vodka

Ste prekvapení, že sa nenachádza na prvom mieste, však? Hoci má niekedy zlú povesť, je považovaná za jednu z najmenej škodlivých. Neobsahuje žiadne farbivá, ochucovadlá a je dôkladne vyčistená. Ak nie je vodka vyrobená s cukrom a medom, je možné ju zaradiť medzi diétne nápoje. Bohužiaľ jej prílišná konzumácia dokáže viac ako iné alkoholické nápoje, dokonca aj spôsobiť otravu. Najčastejším dôvodom sú jej napodobeniny, ktoré sú nekvalitné a škodlivé. Časté pitie vodky vedie k závislosti a alkoholizmu.

рейтинг алкоголя по вредности

  1. miesto – Whisky

Tento nápoj obsahuje zdroj kyseliny ellagovej, ktorá bojuje proti tvoreniu rakovinotvorných buniek. Hovorí sa, že dokáže zničiť rakovinové bunky bez toho, aby sa dotkla tých zdravých. Na druhej strane, vysoká koncentrácia etanolu zapríčiňuje jej rýchle vstrebávanie do tela a po hodine pitia je svet vo vašich očiach o niečo viac pohyblivejší. V dopoludňajších hodinách budete pociťovať nepríjemnú opicu, takže si rozmyslíte, či vám to stojí aj za tie peniaze.

рейтинг вредности алкогольных напитков

  1. miesto – Koňak

35 ml koňaku predstavuje dennú dávku vitamínu C. Avšak, po dlhých rokoch skladovania sa v ňom formujú škodlivé látky, ktoré majú negatívny vplyv na náš organizmus. Vo vysokých dávkach je až takmer toxický pre nervový systém. Užitočný je len v množstve nie viac ako 50 ml. A áno, opica je zaručená!

рейтинг вредности алкогольных напитков

Pamätajte však, že akýkoľvek alkohol vo veľkom množstve dokáže uškodiť a spôsobiť závislosť. Minimalizujte užívanie alkoholu, venujte sa športu a rozvíjajte svoj zmysel pre humor, pretože zabaviť sa dá aj bez alkoholu.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Oslavy, sviatky, dovolenky a stretnutia so starými priateľmi si len málokto vie predstaviť bez prípitku či..." />