Začala som pridávať toto korenie takmer do každého pokrmu – bolesť v obličkách ma už netrápi!

Mnohí ľudia si túto rastlinu pletú s petržlenom. Korenie, príloha, dokonca aj ozdoba – toto všetko sa pripisuje koriandru (taktiež nazývaný čínsky petržlen). Avšak, nie každý vie, že koriander patrí medzi silné prírodné liečivo.

Užitočné vlastnosti koriandra

Koriander začína kvitnúť v polovici leta a vytvárajú okrúhle plody žltohnedej farby. Semená sa používajú ako korenie, ktoré je vhodné na prípravu mäsa, rýb, polievok či omáčok. Jeho listy sa často pridávajú do predkrmov a šalátov.

Jedna moja kamarátka trpela ochorením obličiek a dokonca strácala aj chuť do jedla. Všetko to trvalo pomerne dlho a liečba nepomáhala. Práve koriander túto situáciu zlepšilo hneď po tom, ako si ho začala pridávať pri varení do pokrmov.

Jeho aróma je úžasná, chuť skvelá a okrem toho pomáha liečiť obličky, pankreas a pečeň. Prečítajte si nasledujúce informácie o jeho liečivých účinkoch!

  1. Rastlina obsahuje mnoho proteínov, jeho zelené časti sú bohaté na mangán, horčík, železo, vlákninu, fosfor a draslík.

кориандр или кинза

  1. Koriander – vynikajúci zdroj vitamínov A, C, E, K a skupiny B.

растение китайская петрушка

  1. Koriander má močopudné vlastnosti a práve preto dokáže liečiť obličky. Taktiež má antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti.

решение проблем с почками

  1. Vďaka zlepšenej funkcii pečene a čriev sa zlepší aj trávenie. Pravidelná konzumácia tohto korenia pomáhať znížiť krvný tlak u ľudí s hypertenziou.

улучшение пищеварения

  1. Koriander môže odstrániť príznaky artritídy a reumatizmu kvôli jeho protizápalovým vlastnostiam.

китайская петрушка

  1. Táto bylina pomáha pri rôznych typoch žalúdočno-črevných ochoreniach a úspešne vylieči hnačku.

лечение диареи

  1. Šaláty s koriandrom podávané pred teplým jedlom perfektne pripravia žalúdok na prijímanie potravy.

салат с кинзой

  1. Je užitočný pri problémoch so zrakom, pretože vám umožní zbaviť sa zápalu spojiviek. Jeho antioxidanty dokážu zabrániť rozvoju rôznych očných ochorení. Pre ešte lepší efekt použite tinktúru zo semienok a zelených listov rastliny.

улучшаем зрение

  1. Čínska petržlenová vňať osviežuje dych, čím sa pomáha zbaviť nepríjemného zápachu z úst.

как очистить почки народными средствами

zdroj:takprosto.cc