6 zlých návykov, ktoré poškodzujú obličky. Dbajte o vaše zdravie, kým nie je neskoro!

Tento párový orgán pracuje vždy na plné obrátky. Dokonca aj vtedy, keď sa ich funkcia zníži na 20%, dokážu udržiavať všetky vitálne činnosti človeka. Z tohto dôvodu je veľmi zložité určiť ochorenie obličiek ešte v rannom štádiu čím je ohrozené celé naše telo.

болезни почек

Nezabúdajte, že ochorenia obličiek sú „tichý zabijak“, pretože sa vyvíjajú postupne a nedajú o sebe hneď vedieť. Príčinou poškodenia tohto párového orgánu môžu byť aj vaše zlozvyky.

  1. Podchladenie

Dôsledkom dlhodobého pobytu v chlade sú problémy s obličkami častou záležitosťou. Ľahké oblečenie v studenom počasí, sedenie na chladnom povrchu či zmoknuté chodidlá – to všetko môže spôsobiť zápal.

болезни почек

  1. Prechladnutie

Niekedy sa stane, že prechladnutie ignorujeme a nakoniec skončíme v nemocnici. To, že užijeme pár tabletiek a vypijeme čaj nás určite nevráti do zdravej kondície. Liečba prechladnutia za pochodu je to najhoršie, čo môžete urobiť! Takéto zanedbanie starostlivosti počas ochorenia značne ovplyvňuje aj vašu činnosť obličiek.

  1. Nadmerná konzumácia liekov proti bolesti

Existujú ľudia, ktorí užívajú lieky aj vtedy, keď im nič nie je alebo zo zvyku. Určite by k tomu mali pristupovať s rozvahou, pretože každý liek má svoje vedľajšie účinky a najčastejšie kvôli tomu trpia vaše obličky.

почему болят почки

  1. Odmietanie vhodnej liečby

Signály chorých obličiek môžu byt premietnuté v zhrubnutej a popraskanej koži na chodidlách. Včasná liečba angíny, zubného kazu, či zápalu prínosových dutín môže zabrániť zničeniu tohto vzácneho orgánu. Nadváha a zápcha vedia taktiež skomplikovať zdravotnú situáciu obličiek.

  1. Prejedanie

Pri prejedaní sa obličky stávajú rukojemníkmi rozmarov nášho žalúdka, čo má negatívny vplyv na ich stav. Je preto dôležité, aby ste mali pod kontrolou nielen to, koľko jedla skonzumujete, ale aj čo jete.

что вредно для почек

  1. Vysoký krvný tlak

Pri hypertenzii krv v obličkách prúdi odlišne a tým pádom dostatočne nefiltrujú toxíny. Kvôli tomu sa začnú obličky postupne zmenšovať čo môže prerásť do vážnych zdravotných problémov. Pravidelne si merajte krvný tlak, aby ste predišli neželaným komplikáciám.

Ako vidíte, aj vy samy môžete ovplyvniť svoje zdravie! Pokúste sa viesť zdravý životný štýl, jedzte rozumne a starajte sa o seba!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Tento párový orgán pracuje vždy na plné obrátky. Dokonca aj vtedy, keď sa ich funkcia zníži..." />