85-ročná modelka nám povedala svoje tajomstvo krásy a šťastia. Všetky ženy po 30-ke, by sa ním mali riadiť

Carmen Dell’Orefice – legenda sveta módy a fantastická žena. Jedna z mála, ktorej biografia vás fascinuje, inšpiruje a prekvapí. Aj v 85 rokoch sa rada ukazovala na pódiách, fottila do módnych časopisov a vôbec nevenovala pozornosť svojim sivým vlasom či vráskam okolo očí.

кармен делль'орефайс

V čom spočíva jej vitalita a nepredstaviteľná krása?

  1. Dostala sa do Guinessovej knihy rekordov ako pódiová modelka s najdlhšou kariérou. 85-ročná babička nemá najmenší problém predvádzať sa po pódiách s najštýlovejšom lesku.

кармен делль'орефайс в молодости

  1. Svoju kariéru škandalóznej krásky začala počas druhej svetovej vojny. Keď mala 14 rokov pózovala pre titulnú stránku časopisu Vogue a od tej doby si nevedela predstaviť život bez práce modelky.

кармен делль'орефайс секреты красоты

  1. Ženy sa často snažia zakrývať účinky veku na ich vzhľade. Carmen v tomo vidí iba výhody! Nielen že si neskrývala šediny, ukazovala ich v plnej paráde. Veď čo môže byť lepšie ako prirodzená krása!

кармен делль'орефайс биография

  1. Samotný Salvador Dalí ju nazval svojou múzou.

кармен делль'орефайс быть красивой

  1. Čo je teda jej tajomstvo na krásu? Veľa spánku, plávanie a zdravé stravovanie.

„To, čo je dobré pre mňa nemusí byť dobre pre vás. Naučte sa rozmýšľať, pretože to je pre život nutnosť.                         Nerobte bez rozmýšľania to, čo iní. Existuje mnoho dobrých rád a tipov, no vy musíte porozmýšľať, či je to pre             vás to pravé. Všetci sme producentmi samých seba: sme filmári, spisovatelia a kostyméri vlastných životov.“

модель кармен делль'орефайс в молодости

  1. Ukážky z jej knihy Staying Beautiful: Beauty secrets and attitudes from my forty years as a model.

модель кармен делль'орефайс

  1. Carmen sa trikrát vydala. Filmový producent David Susskind ju požiadal o ruku štvrtýkrát, ale ešte pred svadbou zomrel na infarkt.

кармен делль'орефайс фото в молодости

  1. Pred 85.-výročím ponúkla rozhovor populárnemu časopisu New You, kde sa podelila o svoj postoj k sexu: „Ešte stále žijem plnohodnotným sexuálnym životom, prečo by som sa ho mala vzdať? Romantická láska? To by mi nestačilo, zvykla som si žiť život na plné obrátky. V sexe som taký istý gurmán ako v jedení!“

 

  1. „Prežila som úžasný život. Poznáte veľa starších žien, ktorých fotografie do preukazu dôchodcov fotil Norman Parkinson?“, opýtala sa elegantná dáma v ďalšom rozhovore.

кармен делль'орефайс советы

  1. Diva neskrýva, že by sa rada dožila 100 rokov: „Chcem svoj život prežiť v šťastí a v truhle mať obuté topánky na vysokom opätku!

Táto dáma opäť dokázala, že je možné zostarnúť do krásy. Nielen tej fyzickej, ale aj duševnej. Verte si, nehanbite sa za svoj vek a užívajte si každý okamih života.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Carmen Dell’Orefice – legenda sveta módy a fantastická žena. Jedna z mála, ktorej biografia vás fascinuje,..." />