Koho si v žiadnom prípade nemôžete vybrať za krstných rodičov? Pozrite sa!

Krst je prvým krkom človeka k Bohu. Krstenie dieťaťa je pre celú rodinu veľkou udalosťou. Z tohto dôvodu je potrebné mu venovať veľkú pozornosť, najmä čo sa výberu krstných rodičov týka.

Krstní rodičia – anjeli na Zemi, ktorí pomáhajú dieťatku začať s duchovným životom a budú ho chrániť pred životnými pokušeniami. Ich voľba ovplyvní budúcnosť dieťaťa a to treba mať vždy na pamäti!

крестные родители обязанности

Kto sa nemôže stať krstným rodičom

  1. Nemala by to byť matka dcéry, ktorá má menej ako 14 rokov a otec syna, ktorý má menej ako 15 rokov. Až po dosiahnutí tohto veku sa môžu zapojiť do duchovného vzdelávania.
  2. Mnísi a mníšky
  3. Ľudí s duševnými ochoreniami.
  4. Krstní rodičia dieťaťa nesmú byť manželmi.
  5. Krstnými rodičmi nemôžu byť rodičia dieťaťa.

крестные родители требования

Koho si možno vybrať za krstných rodičov aj napriek poverám

  1. Niektorí ľudia veria, že slobodná žena sa nemôže stať krstnou mamou dievčatka a slobodný muž chlapca. Znamenalo by to, že všetko šťastie sa neprenesie na deti, ale na nich.

Samozrejme, jedná sa o úplný nezmysel. Cirkev to nezakazuje a určite povoľuje voľbu takýchto krstných                         rodičov. Hlavnou vecou je, aby boli dobrí.

  1. A ďalšou poverou je, že ani tehotné ženy by nemali byť kmotrami. Niečo také našťastie neexistuje, a ak to umožňuje zdravotný stav budúcej mamičky, nič jej nebráni absolvovať túto radostnú udalosť.

крестные родители требования

Čo je obetavá láska, ako si uvedomiť hranice medzi dobrom a zlom, čo je viera, svedomie, trpezlivosť a milosrdenstvo – to všetko by mali krstní rodičia dieťaťu vysvetliť.

Zvyčajne sa deťom prinesú peniaze a hračky. Áno je to v poriadku, ale mnohí zabúdajú, že krstní rodičia by mali byť v prvom rade duchovnými sprievodcami.

крестные родители родственники

Mladá, nezrelá duša to má na tomto svete ťažké! Aby počas jeho mladosti nedošlo k chybe, stál sa úspešným dospelákom a nemusel nič v budúcnosti ľutovať, na to potrebuje dostať duchovnú a morálnu výchovu.

Sviatosť krstu sa vykonáva len raz a nemôžeme dať dieťa pokrstiť prekrstiť, aj keby sa dialo čokoľvek, cirkev to jednoducho nepovoľuje.

Kristus k nám prišiel v podobe človeka. Čo urobíte pre človeka, urobíte aj pre Krista…

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Krst je prvým krkom človeka k Bohu. Krstenie dieťaťa je pre celú rodinu veľkou udalosťou. Z..." />