Matka nevedela pochopiť, prečo sa jej dieťa začalo dusiť…Príčina môže byť v každej domácnosti!

Všetci majú radi, keď ich domov príjemne vonia. Preto si často kupujeme vonné sviečky, ktoré potešia nielen skvelou arómou, ale dodajú aj pocit pohodlia. Mladá mamička menom Megan Badden rozhodla porozmiestňovať po dome niekoľko sviečok.

вред от ароматических свечей

Žena si všimla, že je jej dievčatko zadýchané a kašle. Keď ju kojila, všimla si divnú bodku v jej nose. Obrátila sa na odborníka a príznaky, ktoré dieťatko malo, boli hneď jasnejšie. Išlo totižto o sadzu zo sviečok. Prezradíme vám, prečo je zlé nechávať zapálené vonné sviečky dlhšiu dobu, najmä ak sú v ich prítomnosti deti.

вред от ароматических свечей

Vonné sviečky

Táto správa prekvapila aj samotnú Megan, pretože je ťažké uveriť, že malé sviečky, ktoré sa používajú na celom svete majú takýto efekt. Začala sa o túto tému viac zaujímať a vysvitlo, že sadza nie je tá najhoršia vec. Pri horení sa uvoľňujú toxické látky a len v Amerike na to zomrie približne 20 000 detí ročne.

вред ароматических свечей

Oleje, ktoré sú obsiahnuté vo sviečkach sa pri rozhorení premieňajú na nebezpečné produkty škodiace nášmu zdraviu.  Osobitou vecou je limonén, látka, ktorá sa bežne používa v parfumérii. V zásade platí, že vo svojej normálnej forme (v aromatických olejoch) je úplne bezpečný voči ľuďom. Keď sa však zahreje do teploty 300 alebo viac stupňov, limonén sa rozkladá, začne spolupracovať so vzduchom a vytvára nové zlúčeniny. Jednou z nich je aj formaldehyd.

вред ароматических свечей

Experti tvrdia, že situácia sa zhoršila s príchodom moderného dvojitého zasklenia okien, pretože sú zatesnené. Z tohto dôvodu sa formaldehyd udržiava v našom príbytku omnoho dlhšie, ako by mal. Ak sa nechcete vzdať zapaľovania vonných sviečok, po ich použití miestnosti poriadne vyvetrajte. Taktiež sviečkam nedovoľte, aby horeli dlhšie ako 3 hodiny denne. Ak máte deti, vonné sviečky a tyčinky určite nepoúživajte.

вред ароматических свечей

V súčasnosti je Meganina dcérka v poriadku, zbavili sa všetkých vonných sviečok a radí, aby tak urobili všetci rodičia. Zdieľajte túto dôležitú informáciu aj s vašimi priateľmi!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Všetci majú radi, keď ich domov príjemne vonia. Preto si často kupujeme vonné sviečky, ktoré potešia..." />