Moju záhradu zasiahla burina a ničila všetko. Potom mi kamarátka poradilo tieto triky a burina zázrakom zmizla

Prejsť sa každé ráno po krásnom trávniku je snom asi každého z nás. Aby však bolo niečo také možné, musíte sa zbaviť úhlavného nepriateľa – buriny. Môžete ju trhať každý deň ale ona sa opäť objaví.

V dnešnom článku Vám ukážeme niekoľko prírodných prostriedkov, ktoré Vám pomôžu sa buriny zbaviť – budete milo prekvapení tým, ako je to vlastne veľmi jednoduché.

Tipy ako sa ľahko a rýchlo zbaviť buriny

1) soľ
Zmiešame si 1 šálku soli a 2 šálky vriacej vody a nalejeme na klíčiacu burinu. Tiež môžeme burinu len posypať soľou. Soľ Vás môže zbaviť buriny raz a navždy.
herbicíd  

2) ocot
Do rozprašovača pridáme malé množstvo octu a nastriekame na burinu, sústredíme sa hlavne na korene. Postupujeme veľmi opatrne, pretože ocot môže mať rovnaký efekt ako na burinu aj na ostatné rastliny.
bezpečný spôsob burín  

3) mydlo
Ocot aj soľ sú sami o sebe veľmi účinné prostriedky. Pre zvýšenie účinnosti je ale môžeme zmiešať s nastrúhaným mydlom. Zmes potom nastriekame na burinu.
  Prostriedky z burín s rukami  

4)

kukuričná múka
Určitý typ lepku v kukuričnej múke funguje ako akýsi blokovací prostriedky klíčenia. Preto je veľmi výhodné použiť tento spôsob až v polovici leta, aby sa zabránilo poškodeniu ostatných rastlín.

Prostriedky z burín s rukami  

Zdieľajte tieto triky ako sa zbaviť buriny aj s vašimi priateľmi! Určite sa im budú tiež veľmi hodiť!

ZDROJtakprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Prejsť sa každé ráno po krásnom trávniku je snom asi každého z nás. Aby však bolo..." />