Tu je to, čo nerobiť po jedle. Lekári po celom svete prosia, aby ste sa vzdali týchto návykov

Mnohí z nás snažia dodržiavať vhodný jedálniček, aby boli zdraví a krásni, no nie všetci si uvedomujú, že to nestačí.

вредные привычки после еды

Ukázalo sa, že to čo zjeme po jedle, je rovnako dôležité ako to, čo jeme. Dávajte pozor na to, čo skonzumujete po ťažkom jedle a zistíte, kde robíte chybu.

  1. Prechádzka

вредные привычки после еды

Určite ste už počuli názory o tom, že je dôležité, aby sme sa po výdatnej večeri poprechádzali na čerstvom vzduchu. Okamžitá chôdza po jedle vyvoláva zlé trávenie a žalúdočné šťavy. Než pôjdete na prechádzku, je nutné počkať 15-20 minút.

 

  1. Ovocie

вредные привычки после еды

Reaguje spolu s ďalšími produktmi, čo spôsobuje proces kvasenia a následné problémy s trávením. Lekári odporúčajú jesť ovocie 1 hodinu pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle.

 

  1. Čaj

вредные привычки после еды

Obsahuje kyseliny, ktoré zadržiavajú železo a nenechajú ho úplne absorbovať sa do tela. Preto ak jedlo zapíjate čajom, váš organizmus z neho nedostane potrebné množstvo železa. Odborníci odporúčajú piť čaj nie skôr ako 1 hodinu po hlavnom jedle.

 

  1. Spánok

вредные привычки после еды

Pokiaľ chcete po jedle spať, na vine sú tráviace šťavy zo žalúdka vstupujúce do pažeráka. To spôsobuje pálenie záhy. Najlepší čas na zdriemnutie je 2 hodiny po jedle.

 

  1. Kúpeľ

вредные привычки после еды

Ak si po jedle dáte horúci kúpeľ, krv začne ustupovať zo stien žalúdka a šíri sa po celom tele, čo umožní správne trávenie potravy. Kúpeľ je najvhodnejšie vykonať 1 hodinu po jedle.

 

  1. Fajčenie

вредные привычки после еды

Tento zlozvyk negatívne ovplyvňuje črevá  a svaly hrubého čreva, pretože vytvára prekážky pre úplne dokončenie procesu trávenia.

zdroj:sovkusom.ru

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Mnohí z nás snažia dodržiavať vhodný jedálniček, aby boli zdraví a krásni, no nie všetci si..." />