Bohatí ľudia nikdy nekupujú týchto 5 vecí! Pozrite sa, čo to je

Práca je nevyhnutná. Finančná nezávislosť, po ktorej tak každý prahne, často závisí od úplne nečkaných vecí.

как не тратить деньги

Máme pre vás 5 skutočne dôležitých tipov, vďaka ktorým si budete môcť vylepšiť svoju finančnú situáciu. Možno nie hneď, musíte na to vynaložiť určité úsilie, ale výsledok bude rozhodne stáť za to.

  1. Nemíňajte peniaze v reštauráciách, ktoré si nemôžete dovoliť. Pravidelné veľké nákupy podkopávajú vašu finančnú situáciu. Robte to ako bohatí ľudia – varte si jednoduché, zdravé jedlá a výlet na dovolenku či návštevu drahej reštaurácie nechajte na špeciálnu príležitosť.

повышение финансовой грамотности

  1. Nekupujte si zbytočne veľa oblečenia. Módne trendy sa menia tak rýchlo, že kupovanie 10 kusov oblečenia na jednu sezónu skutočne nie je najrozumnejším rozhodnutím. Limitujte svoj šatník a obliekajte si len to, čo skutočne potrebujete a viete to kombinovať. Nablýskané veci, ktoré v obchodoch kúpite za nehoráznu cenu nie sú v skutočnom živote podstatnou vecou.

повышение финансовой грамотности

  1. Vzdajte sa kúpy najnovších zariadení (mobily, tablety…) či modelov áut. Najrozumnejšie je rozhodnúť sa pre automobil, ktorý vám vydrží aj celé roky bez toho, aby ste na ňom museli vždy niečo vymieňať a opravovať.

как распоряжаться деньгами

  1. Nikdy nemíňajte peniaze na niečo, čo si viete pripraviť aj vy samy. Jedna sa najmä o produkty rýchleho občerstvenia. Povedzte si, že upečiete pizzu doma a do prípravy zapojíte aj ostatných členov rodiny.

финансовая грамотность

  1. Nepoddávajte sa detskému presviedčaniu. Dokonca aj v prípade, keď im môžete kúpiť všetko, čo si želajú. Samozrejme, raz za čas ich niečím potešte, no určité pravidlá by ich mali naučiť vážiť si to, čo majú a poznať hodnotu peňazí.

как распоряжаться деньгами

Zbavte sa míňania peňazí na krátkodobé uspokojenie. Investujte do seba, rozvíjajte sa a jedzte zdravo. Peniaze sú zdroj, nič viac. Navyše, jedná sa o obnoviteľný zdroj, na rozdiel od času.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Práca je nevyhnutná. Finančná nezávislosť, po ktorej tak každý prahne, často závisí od úplne nečkaných vecí...." />