Prečo naši starí rodičia nemali alergie na potraviny a prečo ich máme my? Pozrite si dôvod!

Mali vaši starí rodičia potravinové alergie? Moji určite nie! Môžete si všimnúť jasné narastajúce epidémie potravinových alergií, ktoré sa zhoršujú s každou generáciou. Podľa štúdie, ktorú v roku 2013 vydali centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb, sa potravinové alergie u detí zvýšili približne o 50% v rokoch 1997 až 2011.

Hoci niektorí tvrdia, že to je len preto, že sa vtedy takýmito alergiami nikto nezaoberal, nie je to tak!

Takže čo by mohlo byť niektorým z dôvodov, prečo vaši starí rodičia nemali potravinové alergie?

Je to naozaj celkom jednoduché …

zdroj:pexels.com

7 dôvodov, prečo naši prarodičia nemali potravinové alergie:

1) Jedli skutočné sezónne jedlo

Jedlo pochádzalo z poľnohospodárskych podnikov a malých trhov na začiatkoch 20. storočia. Potravinárske konzervanty neboli široko používané, jedlo bolo čerstvé. Kvôli nedostatku spracovaných potravín bola ich strava živinami hustá, čo im umožňovalo získať potrebnú výživu z potravy.

Pre dojčatá bolo materské mlieko vždy v sezónne.

2) Nedržali diéty a nijak sa neobmedzovali. Jedli potravu len vtedy, keď bola k dispozícií.

Naši starí rodičia sa nestali obeťami výživných diét, marketingu potravín, počítania kalórií a iných škodlivých stravovacích návykov, ktoré sú dnes populárne (čiastočne preto, že marketingová infraštruktúra ešte neexistovala). Z tohto dôvodu mali zdravý metabolizmus a jedli podľa potrieb a chutí ich tela.

3) Varili jedlá doma s použitím tradičných metód prípravy.

Nákup spracovaných jedál nebol možný a jedlo bolo vzácnym luxusom. Šťastie pre našich starých rodičov tieto návyky skutočne zvýšili ich zdravie.

zdroj:pixabay.com

4) Nejedli GMO, potravinové prísady, stabilizátory a zahusťovadlá.

Potraviny ešte neboli ošetrené prídavnými látkami, antibiotikami a hormónmi, ktoré by pomohli zachovať trvanlivosť a zabaliť ich do vreciek, na úkor zdravia spotrebiteľa.

5) Jedli celé zviera, ktoré obsahovali kosti bohaté na minerály a taktiež jedli aj mäso z orgánov.

Zvieracie kosti boli spracované alebo kúpené za účelom výroby vývarov a polievok, pričom na stole sa vždy nachádzalo miesto pre mäso z orgánov. Tieto potraviny boli ocenené svojimi liečivými vlastnosťami a nikdy sa nestratili.

6) Nešli k lekárovi, keď sa cítili zle a neužívali lieky na predpis. Návštevy lekára boli určené len pre náhodné zranenia a život ohrozujúce ochorenia.

Keď sa ľudia dostali do horúčky, boli na to pripravní. Keď sa cítili zle, jedli polievky a mali veľa odpočinku. Nemali svojho lekára alebo zdravotnú sestru a dôverovali prirodzenému liečebnému procesu oveľa viac, ako ľudia dnes.

7) Strávili veľa času vonku.

Naši starí rodičia nemali možnosť vysedávať dnu a hrať sa na svojich telefónoch, počítačoch a herných systémoch. Hrali sa vonku na bicykloch a hojdačkách.

Source: kaboompics.com

Čo sa dá robiť s potravinovými alergiami?

Výživa ovplyvňuje VŠETKY bunky v našom tele. Zdravie našich buniek závisí od stravy a životného štýlu. Bunky vytvárajú tkanivá. Tkanivá vytvárajú orgány a my sa skladáme zo systému orgánov. Ak je vaša výživa nedostatočná, bude trpieť celistvosť každej bunky, tkaniva a orgánu v tele. Môžete byť preto viac citliví na určité potraviny.

Čo si myslíte? Zdieľajte a nechávajte nám komentáre!

zdroj:healthy-holistic-living.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Mali vaši starí rodičia potravinové alergie? Moji určite nie! Môžete si všimnúť jasné narastajúce epidémie potravinových alergií, ktoré..." />