8 skvelých rád, ktoré vám môžu zachrániť život v nebezpečnej situácií!

Štatistiky hovoria, že žijeme v tých najspokojnejších časoch v dejinách ľudstva. Svet je však stále nebezpečným miestom.
To je dôvod, prečo vám Chillin prináša 8 jednoduchých životných rád, ktoré zvýšia vašu bezpečnosť v každej situácií!

1. Kľúče, nabitý telefón a peniaze

Tieto veci by mali byť vždy na vás, keď idete von. Bez výnimky.
Prečo je to dôležité? Vždy by ste mali mať možnosť požiadať o pomoc alebo o môžnosť jazdy späť domov. Váš telefón sa navyše môže stať prostriedkom na záchranu života iných ľudí a tak v prípade núdze budete môcť zavolať záchrannú službu. Vždy majte telefón nabitý.

2. Ospravedlnite sa vždy, ak do niekoho narazíte

Dokonca aj keď ste si istí, že ste to nezavinili. Ak do niekoho narazíte, povedzte “ je mi to ľúto“ a pokračujte.
Prečo je to dôležité? Neviete, do koho ste narazili. Človek, ktorého ste sa dotkli, môže nosiť zbraň, byť opitý alebo veľmi silný. Môže byť veľmi nahnevaný alebo rozrušený. Jednoduché ospravedlnenie vám môže ušetriť oveľa viac času.

3. Vždy si nájdite najmenej 3 východy

Kamkoľvek idete, či už je to koncert, železničná stanica alebo dokonca aj škola, uistite sa, že  vždy vidíte 3 východy. Môže to byť ľahké aj ťažké. Skenujte priestor očami a nájdete aspoň tri spôsoby – napríklad veľké francúzske okná.
Prečo je to dôležité? Ak sa stane niečo zlé, bude príliš neskoro na to, aby sme hľadali východ. Ak ste ich našli a zapamätali si ich vopred, budete sa môcť presunúť smerom k jednému z nich takmer bez premýšľania.

4. Zahrajte si hru „nájsť zlého chlapca“

Zábavná malá hra, ktorá vás môže ochrániť. Keď je okolo veľa ľudí, pozrite sa na nich pozorne. Kto sa zdá byť príliš nervózny, príliš nahnevaný alebo príliš vystrašený?
Prečo je to dôležité? Naša intuícia je zriedka chybná. Ak sa vám niekto zdá byť nebezpečný, pravdepodobne to tak aj bude. Snažte sa od neho držať ďalej.

5. V lietadle si spočítajte počet radov k núdzovému východu

Potom, čo ste si posadili, vypočítajte ako je ďaleko najbližší núdzový východ. Pamätajte si číslo.
Prečo je to dôležité? Ak je v lietadle dym, núdzové osvetlenie môže byť príliš slabé, aby vás mohlo viesť. Keď viete, aký je počet riadov medzi sedadlom a východom, môžete sa k nemu dostať počítaním opierok hlavy.

6. Posilujte svoje zápästia

Ak ste sa niekedy pokúšali robiť zhyby tak viete, že vaše zápästia sa unavia najrýchlejšie. Robte cvičenie na ich posilnenie každý deň pomocou ručných úchopov.
Prečo je to dôležité? Existuje mnoho potenciálnych núdzových situácií, v ktorých sa možno budete musieť držať na úzkej lište. Silné uchopenie a trénované svaly zápästia vám umožnia zostať v bezpečí tak dlho, ako to bude potrebné.

7. Zdvihnite hlavu a pomaly odíďte

Ľudia majú tendenciu inštinktívne znižovať hlavu a zvyšovať svoje tempo, keď cítia nebezpečenstvo. Avšak, mali by ste to urobiť naopak: s istotou zvýšiť bradu a spomaliť.
Prečo je to dôležité? Keď budete sledovať svoj prvý inštinkt, stanete sa ľahšou korisťou. Kto alebo čokoľvek vás ohrozuje, spomaľte, zdvihnite hlavu a pozerajte sa bokom, aby ste vidili nebezpečenstvo periférne.

8. Útek z potapajúceho sa auta

Aby ste sa dostali z potopeného vozidla, je potrebné najprv odpojiť bezpečnostný pás. Namiesto otvárania dverí pootočte okno nadol. Ak nemáte otvorené okno, rozlomte sklo špeciálnym nástrojom alebo akýmkoľvek ťažkým predmetom (napríklad odnímateľnou opierkou hlavy).
Prečo je to dôležité? Je tu len jedna minúta, aby ste utiekli, takže stratíte len čas tým, že sa pokúsite otvoriť dvere, ktoré sa kvôli tlaku vody aj tak otvoriť nedajú.

zdroj:brightside.com

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Štatistiky hovoria, že žijeme v tých najspokojnejších časoch v dejinách ľudstva. Svet je však stále nebezpečným..." />